stickyimage

Trupa Czango zaprasza na performance „Wylewka”

13 maja o godzinie 20.00 Trupa Czango zaprasza na performance „Wylewka” do Klubu Ursynoff przy ulicy Szolc Rogozińskiego 1.

Opis:

Performance Wylewka – to absurdalna akademia ku czci mijającego dnia, na której klasyczne utwory polskiej liryki serwowane są w punkowych aranżach na głos i perkusję. W Wylewce perły literatury polskiej mieszają się z tekstem współczesnym. Podkład stanowią polskie utwory poetyckie wywodzące się z różnych porządków. Słowo wzniosłe miesza się z opisem obyczaju. „Wysokie” miesza się z „niskim”. Skandowane wiersze Szarzyńskiego czy Wyspiańskiego zestawiane są z liryzmem rozmów robotników robiących wylewkę i z melodią ulicznej ankiety. Teksty: 50 % – Zbigniew Kowalski, 50 % – anarchizujący: Józef Baka, Jan Kochanowski, Mikołaj Sęp Szarzyński, Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański. Muzyka: 100 % Łukasz Wójcicki.

W „Wylewce” klasyczne utwory polskiej liryki mieszają się z tekstem współczesnym, a serwowane są w punkowych aranżach na głos i perkusję.

WSTĘP WOLNY za wcześniejszą rezerwacją pod numerem telefonu: 782531394.W ramach projektu „Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie” poza „Wylewką” w maju i w czerwcu ursynowskiej publiczności przedstawionych zostanie kilka różnorodnych nietypowych przedsięwzięć teatralnych.

Więcej na stronie: http://wylewka.wordpress.com/
źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane