stickyimage

To Rome With Love – najnowsza komedia Woody’ego Allena już 24 sierpnia na ekranach kin

Znamy polski tytuł „To Rome With Love” – najnowszej komedii Woody’ego Allena. Brzmi on „Zakochani w Rzymie”. Film trafi na ekrany polskich kin 24 sierpnia.

Dotychczas „Zakochanych w Rzymie” można było obejrzeć wyłącznie we Włoszech, gdzie najnowsza komedia Allena, od wejścia na ekrany, bije rekordy popularności. W premierowy weekend film zarobił 3,7 miliona dolarów, notując najwyższy, historyczny wynik otwarcia obrazu reżysera w włoskich kinach. Co więcej, po niespełna dwóch miesiącach od premiery w Italii, „Zakochani” mają na koncie 10 milionów dolarów i potrzebują już tylko 1,8 miliona do pobicia znakomitego wyniku oscarowego hitu „O północy w Paryżu”.

Komedia „Zakochani w Rzymie”, poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą obsadą tego roku. Poza najgorętszymi, młodymi gwiazdami Hollywood – nominowanymi do Oscara Ellen Page („Juno”) i Jessem Eisenbergiem („The Social Network”),  Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – swoją muzę z „Vicky Cristina BarcelonaPenelope Cruz oraz nieobliczalnego komika numer jeden, Włocha Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za „Życie jest piękne”). W obsadzie znaleźli się też: trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin („To skomplikowane”), powracająca po dłuższej przerwie na plan Judy Davis (nominowana do Oscara za „Podróż do Indii” i allenowskich „Mężów i żony”), a także – po raz pierwszy od sześciu lat („Scoop – Gorący temat”) – Woody Allen we własnej osobie!

ZAKOCHANI W RZYMIE  24 sierpnia 2012

Hiszpania, USA, Włochy, 2012
Scenariusz i reżyseria:   Woody Allen („O północy w Paryżu”, „Co nas kręci, co nas podnieca”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Wszystko gra”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Zelig”, „Manhattan”, „Annie Hall”)

Obsada: Jesse Eisenberg („The Social Network”, „Zombieland”), Ellen Page („Juno”, „Incepcja”, „X Men: Ostatni bastion”, „Pułapka”), Penelope Cruz („Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Przerwane objęcia”, „Nine – Dziewięć”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Elegia”, „Volver”, „Sahara”, „Vanilla Sky”, „Wszystko o mojej matce”), Alec Baldwin („To skomplikowane”, „Dziewczyna mojego kumpla”, „Infiltracja”, „Aviator”, „Glengarry Glen Ross”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Pracująca dziewczyna”, „Sok z żuka”), Roberto Benigni („Pinokio”, „Asteriks i Obeliks kontra Cezar”, „Życie jest piękne”), Woody Allen („Scoop – gorący temat”, „Drobne cwaniaczki”, „Przejrzeć Harry’ego”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Jej wysokość Afrodyta”, „Tajemnica morderstwa na Manhattanie”, „Annie Hall”), Judy Davis („Sztuka zrywania”, „Celebrity”, „Władza absolutna”, „Mężowie i żony”, „Improwizacja”, „Podróż do Indii”, „Moja wspaniała kariera”)

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane