stickyimage

„To film o przyjaźni, miłości i chęci życia” – Natalia Rybicka i Paweł Krucz o filmie SYBERIADA POLSKA (22 lutego w kinach)

Już dziś na ekrany kin wchodzi „Syberiada polska” Janusza Zaorskiego – jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych na Syberię. W międzynarodowej obsadzie filmu, obok Adama Woronowicza, Urszuli Grabowskiej, Jana Peszka i Sonii Bohosiewicz, wystąpili m.in. Natalia Rybicka i Paweł Krucz – uzdolnieni przedstawiciele młodego pokolenia aktorów.

Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy europejski film fabularny zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach.

Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego żony (Urszula Grabowska) i dzieci, którzy – po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie – zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja…

„Syberiada polska” to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za „Matkę Królów”, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie”).

W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy – między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.

Autorem imponujących dekoracji jest wybitny scenograf Janusz Sosnowski („Przesłuchanie”), który w skali 1:1 zrekonstruował syberyjski obóz Kalucze. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („Ogniem i mieczem”).

Piosenkę promującą film, zatytułowaną „Syberiada”, wykonali Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski.

Wideo-wywiad zNatalią Rybicką:

Wideo-wywiad zPawłem Kruczem:

„Mój dziadek był zesłany na Syberię. Cieszę się, że mam okazję śpiewać piosenkę do tak pięknego filmu” Anna Wyszkon
„To naprawdę mocne kino i poważna historia” Piotr Cugowski

 Zwiastun filmu

Oficjalna strona internetowa filmu „Syberiada polska”: http://www.syberiadapolska.pl/

SYBERIADA POLSKA w kinach od 22 lutego 2013
Produkcja: Polska, 2013
Reżyseria:   Janusz Zaorski („Matka Królów”, „Jezioro Bodeńskie”, „Piłkarski poker”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”
Scenariusz:   Michał Komar („Szpital przemienienia”, „Lata dwudzieste… lata trzydzieste”), Maciej Dutkiewicz („Nocne graffiti”, „Operacja Samum”, „Fuks”, „W pustyni i w puszczy”)
Obsada:  Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Chrzest”, „Święty interes”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Rewers”, „33 sceny z życia”), Urszula Grabowska („Joanna”, „Miłość na wybiegu”, „Świadek koronny”, „Przedwiośnie”), Jan Peszek („Korczak”, „Pożegnanie jesieni”, „Ucieczka z kina Wolność”), Sonia Bohosiewicz („Wojna żeńsko-męska”, „Wojna polsko-ruska”, „Zero”, „Jeszcze nie wieczór”, „Rezerwat”), Paweł Krucz („Requiem”, „Cudze szczęście”, „Historie miłosne”), Marcin Walewski („Wenecja”, „Trzy minuty. 21:37”), Natalia Rybicka („Chrzest”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Wszystko będzie dobrze”, „Żurek”)

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane