stickyimage

Seks przez Skype’a? Technologia nas zgubi! Magdalena Popławska o filmie OBIETNICA (już w kinach)

Od tygodnia na ekranach kin można oglądać „Obietnicę” – nowy obraz autorki „Skrzydlatych świń” i producentów obsypanej nagrodami „Idy”. Występująca w filmie Magdalena Popławska dzieli się swoimi przemyśleniami na temat polskich nastolatków, pułapek technologii i seksu uprawianego za pośrednictwem… Skype’a. „Byłam „Obietnicą” poruszona. Chciałbym, żeby ten film wzruszył i na chwilę zatrzymał ludzi” – mówi gwiazda, a my zachęcamy do obejrzenia pełnego wideo-wywiadu z charyzmatyczną zdobywczynią Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Wideo-wywiad z Magdaleną Popławską:

***

Generacja online kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara – „Ediego”, „Sztuczek” i „Z odzysku” oraz wielokrotnie nagrodzonej „Idy”, w reżyserii Anny Kazejak – autorki kinowego przeboju „Skrzydlate świnie”. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu miała miejsce 13 lutego na festiwalu Berlinale.

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

Główne role w filmie zagrali utalentowani debiutanci – Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, który w „Obietnicy” popisał się brawurowym wykonaniem przeboju Brygady Kryzys – „To co czujesz, to co wiesz”. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska – Andrzej Chyra („W imię…”), Magdalena Popławska („Lęk wysokości”), Jowita Budnik („Papusza”), Bartłomiej Topa („Drogówka”), Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”). W „Obietnicy” zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów Donatana „Nie lubimy robić” (z albumu „Równonoc”) oraz „My Słowianie”.

Scenariusz do filmu powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera.W doborowej, międzynarodowej ekipie twórców „Obietnicy” znaleźli się również montażysta Morten Højbjerg („Nimfomanka – część I”, „Tuż po weselu”, „Pięć nieczystych zagrań”, „Templariusze: Miłość i krew”) oraz autor muzyki Kristian Eidnes Andersen („Tylko Bóg wybacza”, „Melancholia”, „Polowanie”, „Antychryst”).

„Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.”

„Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę.” Anna Kazejak,reżyser

„Zwykle dzieci postawione komputerowi, telewizorowi i środowisku swoich rówieśników spędzają czas na ogłupiającej zabawie. Nasza bohaterka jest wyjątkowa, ponieważ próbuje zbudować świat wartości – wartości, które kiedyś umarły i teraz należy je wskrzesić z pełną powagą i ostrością.”  Andrzej Chyra

„Nadchodzi nowe, piekielnie zdolne pokolenie! Możliwość oglądania tych młodych ludzi w akcji była dla mnie szokiem i uświadomiła mi moje własne ograniczenia. Przyszłość należy do nich.” Dawid Ogrodnik o młodych aktorach, z którymi pracował na planie „Obietnicy”.

„To co czujesz, to co wiesz” – fragment filmu „Obietnica”:|

Wideo-wywiad zAndrzejem Chyrą:

Wideo-wywiad zElizą Rycembel:

Wideo-wywiad zMateuszem Więcławkiem & Nikodemem Rozbickim:

Wideo-wywiad zDawidem Ogrodnikiem:

Oficjalny zwiastun „Obietnicy”:

OBIETNICA w kinach od 14 marca 2014

Gatunek: dramat / thriller

Produkcja: Polska 2014

Reżyseria:  Anna Kazejak („Skrzydlate świnie”, „Bocznica”, „Oda do radości”)

Scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn („Bez śniegu”, „Echo”, „Mleczaki”)

Obsada: Magdalena Popławska („Dziewczyna z szafy”, „Lęk wysokości”, „Prosta historia o miłości”), Andrzej Chyra („W imię…”, „Bilet na Księżyc”, „Trick”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „ Wszystko, co kocham”), Jowita Budnik („Papusza”, „Plac Zbawiciela”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”), Bartłomiej Topa („Drogówka”, „Mój biegun”, „Wyjazd integracyjny”), Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ida”, Jesteś Bogiem”), Nikodem Rozbicki („Bejbi blues”, „Czerwony pająk”) Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek oraz Luxuria Astaroth

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane