stickyimage

Rosati i Dorociński w zwiastunie filmu OBŁAWA (19 października w kinach)

19 października na ekrany kin wejdzie „Obława”, największe odkrycie tegorocznego festiwalu w Gdyni, obraz zakwalifikowany przez jury 36. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu do grona 16 najlepszych produkcji świata.

Finezyjnie skonstruowany, nieprzewidywalny i doskonale zagrany thriller wojenny, w którym Marcin Dorociński – jako egzekutor polskiego ruchu oporu – zmaga się z Niemcami, zdrajcami i – co najtrudniejsze – własną, mroczną przeszłością. U boku charyzmatycznego Dorocińskiego, w zaskakującej i zrywającej z dotychczasowych wizerunkiem aktora roli czarnego charakteru, wystąpił Maciej Stuhr (nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „33 sceny z życia” i „Przedwiośnie”), a jego filmową żonę gra specjalistka od błyskotliwych, charakterystycznych kreacji Sonia Bohosiewicz („Wojna polsko-ruska”, „Rezerwat”, „80 milionów”). Ważnymi uczestnikami wielopiętrowej rozgrywki między głównymi bohaterami są dziewczyna o pseudonimie Pestka (Weronika Rosati, w kreacji skrajnie odmiennej od jej aktorskiego emploi) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński). W doborowej obsadzie „Obławy” pojawiają się też – trudni do rozpoznania – Anna Guzik i Alan Andersz.

Obława” to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga.” – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser, obiecując widzom finał, którego nikt nie zdoła wcześniej przewidzieć.

Autorem zdjęć do „Obławy” jest Arkadiusz Tomiak („Zero”, „Daas”, „Symetria”, „Kołysanka”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Cisza”, „Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna była Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), za charakteryzację Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”, „Pułkownik Kwiatkowski”), dźwięk przygotowali Piotr Domaradzki („Ostatnia misja”, „Rysa”, „Egoiści”) i Barbara Domaradzka, a montaż Adam Kwiatek („Czas surferów”) i Wojciech Mrówczyński („Pręgi”, „Galerianki”).

„Zachwycająca i hipnotyzująca Rola Marcina Dorocińskiego.”

„Świetne kino, mocne i drapieżne.” Libertas Film Magazine (LFM)

„Rola Dorocińskiego jest jeszcze lepsza niż w Róży” Interia.pl

OBŁAWA w kinach od 19 października

Scenariusz i reżyseria: Marcin Krzyształowicz („Eukaliptus”)

Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak

Obsada:Marcin Dorociński („Pitbull”, „Róża”, „Lęk wysokości”,„Ogród Luizy”, „Rewers”), Maciej Stuhr („Pokłosie”, „Śluby panieńskie”, „33 sceny z życia”, „Testosteron”, „Wesele”, „Pogoda na jutro”, „Przedwiośnie”, „Fuks”), Sonia Bohosiewicz („80 milionów”, „Wojna żeńsko-męska”, „Wojna polsko-ruska”, „Zero”, „Jeszcze nie wieczór”, „Rezerwat”), Weronika Rosati („Pitbull”, „Inland Empire”, „Senność”), Andrzej Zieliński („Och, Karol 2”, „Świadek koronny”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Pianista”, „Quo vadis”, „Chłopaki nie płaczą”), Bartosz Żukowski („Dom zły”, „Hel”, „Jasne błękitne okna”), Alan Andersz („Układ warszawski”, „Boża podszewka”), Andrzej Mastalerz („Pokłosie”, „W ciemności”, „Zero”, „Bracia Karamazow”), Witold Dębicki („Mój rower”, „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Skrzydlate świnie”), Anna Guzik („Ewa”, „Ciało”)

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane