stickyimage

Rooney Mara i Channing Tatum w filmie PANACEUM (Side Effects)

PANACEUM (Side Effects)
PREMIERA: 19 KWIETNIA 2013

Panaceum to już trzeci projekt Channinga Tatuma zrealizowany ze Stevenem Soderberghiem. W poprzednim wspólnym filmie Magic Mike aktor udowodnił, że określenie go mianem najseksowniejszego mężczyzny świata nie było na wyrost. Tym razem udowadnia coś jeszcze, potrafi wcielać się w role ambitne i dojrzałe.

Ostatni kinowy film w karierze Stevena Soderbergha! Jak wiele poświęcisz, by zdobyć szczęście? Emily ma w życiu wszystko. Jest młoda, piękna, ma kochającego i zamożnego męża. Jednak gdy ukochany trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wymarzone życie rozsypuje się. Emily źle znosi nową sytuację. Jej psychika nie wytrzymuje napięcia. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr Banks. Zaproponowana przez niego terapia wydaje się przynosić znakomite rezultaty.

Gdy z więzienia wychodzi mąż Emily, sielanka niespodziewanie kończy się. Pewnej nocy kobieta w niejasnych okolicznościach dopuszcza się morderstwa. Emily trafia do aresztu, a następnie pod obserwację specjalistów, a dr Banks obarczony jest winą za całe zdarzenie. Jednak nie wszystko jest tym, czym się na pozór wydaje.

“Reżyser kreuje atmosferę rodem z najlepszych filmów Hitchcocka” JakubPopielecki, Filmweb

„Znakomity i pełen niespodzianek.” Rolling Stone

„Pierwszy wielki film 2013”. Backstageol.com

W najnowszej produkcji Tatum to odnoszący sukcesy na Wall Street młody biznesmen Martin Taylor, mąż Emily. „Channing jest idealny jako młody materialista wspinający się w hierarchii społecznej. Martin to przystojny chłopak, który trafił na Wall Street w poszukiwaniu amerykańskiego snu – i go spełnił, nawet jeśli musiał przy tym kraść i oszukiwać” – wyznaje Soderbergh i dodaje – „Ubrałem go w szyty na miarę garnitur i kazałem pracować z trenerem od dialektów nad sposobem jego wysławiania. A fakt, że wygląda i zachowuje się jak gwiazdor filmowy, jedynie pomogło w nadaniu tej postaci odpowiednich rysów”. Aktor przyznaje, że miał pewne obawy związane z zagraniem maklera – przestępcy. Pochodzi z Południa i nie ukończył college’u a mimo to Soderbergh dał mu szansę. „Steven uwierzył, że w ten sposób opowiadana historia będzie ciekawsza, zamiast zaangażować kogoś, kto wcielał się w podobne postaci setki razy. Martin to facet, który chciał coś osiągnąć i zrobił wszystko, by to zrobić. Przekonał sam siebie, że to nie jest oszustwo – że mu się to należy” – komentuje swoją rolę Tatum. „W przypadku Emily, nie zakochał się w niej samej, ale w swoim wyobrażeniu niewinnego, kruchego kwiatuszka, który będzie mógł stawiać za każdym razem na piedestale, być jej rycerzem na lśniącym koniu. To dla niego po prostu kolejne trofeum” – dodaje.

Reżyseria: Steven Soderbergh(„Magic Mike”, „Ocean’s Eleven”, „Erin Brokovich”, „Traffic”)

Obsada:

· Channing Tatum („I że cię nie opuszczę”, „Magic Mike”, „Wciąż ją kocham”, „Step Up – Taniec zmysłów”)

· Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”, „The Social Network”)

· Jude Law („Sherlock Holmes”, „Bliżej”, „Anna Karenina”)

· Catherine Zeta-Jones („Chicago”, Ocean’s Twelve: Dogrywka”, „Traffic”)

Gatunek: Thriller

Produkcja:USA 2013

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane