stickyimage

Recenzja płyty braci Figo Fagot zatytuowanej „Na bogatości”

Bracia Figo Fagot – zespół powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt” wyprodukowanego przez GIT produkcję dla kanału Rebel:tv i jest realną kontynuacją serialowych postaci grających prześmiewczą formę muzyki disco polo.  Utwory Braci Figo Fagot pojawiają się w kreskówce „Kapitan Bomba” emitowanej w 4fun.tv, później w Rebel:tv.  Bracia pojawili się także w animowanym filmie kinowym „Kapitan Bomba -Kutapokalipsa”. Dzięki tym produkcjom zespół składający się z dwóch osób: Bartosza Walaszka (Fagot) i Piotra Połacia (Figo) zdobył grono zagorzałych fanów i  zaczął dawać prawdziwe koncerty przed mniej lub bardziej żywą widownią, wypełniając kluby po brzegi.
Płyta „Na bogatości” zespołu Bracia Figo Fagot tydzień przed oficjalną premierą zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu sprzedaży TOP 10 EMPIK.COM.

Pisząc otwarcie, Bracia Figo Fagot grają rasowe disco polo z bardzo zróżnicowanymi tematami tekstów: o wódzie, dziwkach, laserach, seksie w kabinie i seksie przygodnym,cyganach,  klubowych toaletach, realiach wsii, zdradach a czasem o  wąsach..  Album przepełniony jest w większosci – tematem miłości. Mamy tu zarówno miłość wakacyjną  (Zawsze w lato pod dyskoteką ze straganem stoi pan ; Kabanos, serdel, parówka drobiowa ; kaszanka zwyczajna ; Co zechcesz wpakuje do buły ; a Ty to wpakuj do ust! Uo-o!),  smutną miłość romantyczną (Teraz w tym miejscu smutno kwitną bzy ; Szare, szare, szare bzy), miłość przypadkową (Klub, noc, nocny czar ; W nocnym klubie Ty i ja), miłość do matki (Mamuniu miła! Choć za domem tyle lat ; To moje serce za tobą ciągle łka! ; Matulu ma! ; Mamuniu miła lalalalala ciura lalalalalalala! ;Na kutrze tęsknię za tobą! ; Nikt mnie nie lubi… i dokuczają mi, mamo ma…),  a także  miłość fizyczną opisaną w ciekawy poetycki sposób (Świnko alarm on nie ma gumy uuu łou łoł ; I lada moment się schlapie uuu łou łoł ; Trzeba było skończyć francuzem uuu łou łoł ‚ Najwyżej wyskrobiesz). Znajdzie się także kilka wulgaryzmów. Hitem płyty jest bezkonkurencyjna „Bożenka”.

Jeśli chodzi o muzykę to muzyka broni się sama dzięki naprawdę ciekawym, zróżnicowanym podkładom muzycznym w dużej mierze wyczarowanym przez Bartosza Walaszka na swoim keyboardzie. Cała płyta przepełniona jest pozytywną wibracją, skocznymi melodiami, które sprawiają, że nogi same rwą się do tańca,  tak więc jak znalazł na skoczną imprezę.

Jeśli ktoś ma poczucie humoru i potrafi z przymrużeniem oka podejść do życia, ma dystans do siebie i po prostu lubi dobrą muzykę disco polo, to powinien dać Braciom Figo Fagot szansę. Tej składanki nie powinno zabraknąć na szalonej imprezie. Widać że gatunek muzyki, który kiedyś cieszył się ogromną popularnością w naszym kraju – disco polo nadal  żyje i  ma się dobrze.

Lista utworów:
1. Hot dog 3:15
2. Bożenka 3:37
3. Świnki i damy 2:56
4. Małgoś głupia 3:30
5. Bal jak bal 3:31
6. Teresa 2:57
7. Gdybym zgolił wąs 2:46
8. Beata Paulina 3:40
9. Disco commando 3:00
10. Wesele 2:45
11. Mamuniu miła 3:38

źródło: redakcja

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane