stickyimage

Przyszedł czas na film…

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na poznawanie szeroko pojętej kultury jest wymiana. Przypomina to, nic innego jak pierwotne transakcje towar za towar, gdzie dwie strony mają czystą korzyść. Pierwsze serwisy wymiany zrzeszające miłośników filmów, muzyki i książek powstały kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko zyskały ogromną popularność.  Fakt ten nie dziwi, biorąc pod uwagę korzyści wynikające z tego typu transakcji. Bez konieczności wychodzenia z domu, wymieniając pozycje ze swoich kolekcji, można zdobyć nowe książki, płyty czy filmy.

Przy obecnych cenach książek, flimów czy muzyki, konsumenci chętniej sięgają po alternatywne formy „zakupu”, które nie wymagają wydawania pięniędzy. Przeczytana książka czy obejrzany film już nie jest bezwartościowym przedmiotem kurzącym się na półce, ale stanowi swoistą walutę, za którą można nabyć coś nowego.

Teraz my mamy możliwość przekonania się o zaletach tego rozwiązania w Polsce. Niedawno wystartował już drugi serwis wymiany DVDRoller.pl. Firma Concerto S.A. po dużym sukcesie pierwszego portalu wymiany płyt (CDRoller.pl), uruchomiła serwis skierowany tym razem do miłośników filmu.

Czym jest DVDRoller.pl ?

DVDRoller.pl to portal społecznościowy umożliwiający wymianę filmami na DVD i Blu-ray. Skierowany jest do osób, którzy uwielbiają oglądać filmy i ciągle poszukują nowych pozycji. Platforma umożliwia im bezpłatną wymianę filmami, a także pochwalenie się swoją filmoteką.” – mówi Robert Woźniakowski Prezes Concerto S.A.

DVDRoller.pl wystartował bardzo prężnie. Już w miesiąc po uruchomieniu platformy w bazie jest około 300 filmów na wymianę i liczba ta stale rośnie! Nowością w serwisie jest możliwość wymiany pakietowej tj. wymiana kilku filmów podczas jednej transakcji, co obniża koszty wysyłki, a tym samym czyni portal bardziej atrakcyjnym. Wkrótce pojawi się także opcja sprzedaży filmów.

Po starcie CDRoller.pl czuliśmy potrzebę kontynuacji naszego projektu. Chcieliśmy stworzyć kolejne miejsce, tym razem dla miłośników filmów. (…) – R. Woźniakowski”.

Wkrótce Concerto S.A. planuje uruchomić kolejną platformę tym razem poświęconą książkom.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane