stickyimage

Premiera pysznej komedii prosto z Paryża – Faceci od kuchni (13 lipca)

Już w najbliższy piątek (13.07) premiera pysznej komedii prosto z Paryża –  FACECI OD KUCHNI! Jednym z najważniejszych tematów filmu jest gotowanie. Bohaterowie, grani przez Jeana Reno i Michaëla Youn, tworzą niewiarygodne dania kuchni francuskiej – dania, które bardziej od jedzenia, przypominają małe dzieła sztuki.

Dla Francuzów jedzenie (wraz z jego przygotowaniem) jest częścią art de vivre, czyli sztuki życia – pewnie dlatego kuchnia francuska uważana jest jedną z najwykwintniejszych na świecie. Na szczęście skomplikowane dania, wymagające czasu i kulinarnego kunsztu, przeplatają się w menu z najbardziej romantycznym i prostym zestawem czyli bagietką, różnymi rodzajami sera (zarejestrowanych aż 400 gatunków!) i winem.
FACECI OD KUCHNI to film dla tych, których Francja zachwyca i którzy nie mogą przejść obojętnie obok jej smakołyków.

„Smakowita i zabawna komedia z niezwykle ciekawym motywem kulinarnym. Francuska kuchnia, słynna na całym świecie kontra bezduszna molekuralna. W tej walce wygrywa prostota i tradycja, która zawsze jest w cenie. „Faceci od kuchni” to prawdziwa filmowa uczta, ciepła, optymistyczna opowieść nie tylko dla pasjonatów kuchni.” – MAGDA GESSLER

Reżyseria:Daniel Cohen
Obsada:

  •  Jean Reno („Różowa pantera”, „Goście, goście”, „Leon zawodowiec”, „Wielki błękit”)
  • Michaël Youn („W 80 dni dookoła świata”)
  • Santiago Segura … Juan
  • Julien Boisselier … Stanislas Matter
  • Salomé Stévenin … Amandine
  • Raphaëlle Agogué … Béatrice

Gatunek: komedia
Produkcja: Francja 2012
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films


Pyszna komedia prosto z Paryża!
Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot – człowiek, który potrafi ugotować wszystko. Szykuje się kuchenna rewolucja!

Paryż, wyśmienite jedzenie oraz ludzie, którzy umieją ugotować wszystko, czyli duet – Jean Reno i  Michael Youn jako Faceci od Kuchni!

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane