stickyimage

Premiera polskiego plakatu „Koriolana” – debiutu reżyserskiego Ralpha Fiennesa

8 czerwca na ekrany kin wejdzie „Koriolan”, reżyserski debiut Ralpha Fiennesa, aktora nominowanego do Oscara za role w „Liście Schindlera” i „Angielskim pacjencie”. Ociekająca testosteronem ekranizacja dzieła Szekspira to efekt połączonych sił scenarzysty „Gladiatora” i ekipy odpowiedzialnej za efekty specjalne w „Hurt Locker. W pułapce wojny”

Koriolan”to historia krwawej zemsty generała Kajusa Marcjusza (Fiennes) na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta, którzy pozbawiają go szans na objęcie najwyższej władzy w Rzymie. Wygnany i upokorzony przyłącza się do armii Wolsków pod wodzą Aufidiusza(Gerard Butler), by wspólnie przypuścić spektakularny atak na miasto, które haniebnie zdradziło swojego obrońcę.

Scenariusz pełnego widowiskowych scen batalistycznych „Koriolana” napisał John Logan, wielokrotnie nominowany do Oscara autor najbardziej cenionych widowisk historycznych ostatnich lat „Gladiator” i „Ostatni samuraj”, a w głównych rolach obok reżysera i pamiętnego Króla Leonidasa z hitu „300” – Gerarda Butlera, wystąpiła nagrodzona Oscarem Vanessa Redgrave, Brian Cox i odkryta przez Terrence’a Malicka w „Drzewie życiaJessica Chastain. Autorem zdjęć jest Barry Ackroyd, nominowany do Oscara za „Hurt Locker. W pułapce wojny”.

Polski zwiastun filmu można obejrzeć na kanale KINO ŚWIAT na Youtube:

KORIOLAN w kinach od 8 czerwca 2012 wyst. Ralph Fiennes, Gerard Butler, Vanessa Redgrave, Brian Cox, Jessica Chastain

Reżyseria: Ralph Fiennes
Scenariusz: John Logan („Gladiator”, „Ostatni samuraj”, „Aviator”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”)
Obsada: Ralph Fiennes („Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „Starcie tytanów”, „Lektor”, „Angielski pacjent”, „Lista Schindlera”), Gerard Butler („Brzydka prawda”, „Prawo zemsty”, „P.S. Kocham cię”, „300”, „Upiór w operze”), Vanessa Redgrave („Listy do Julii”, „Pokuta”, „Dom dusz”, „Powrót do Howards End”, „Julia”), Brian Cox („Geneza Planety Małp”, „Red”, „Zodiak”, Wszystko gra”, „Troja”, „Krucjata Bourne’a”, „The Ring”, „Braveheart – Waleczne serce”), Jessica Chastain („Drzewo życia”, „Dług”)
Produkcja: Wielka Brytania, Serbia

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane