stickyimage

Premiera plakatu Bilet na Księżyc – nowej komedii Jacka Bromskiego (W kinach od 8 listopada)

8 listopada na ekrany kin trafi „Bilet na Księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego.Nowy obraz twórcy kinowych przebojów „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”, to pełna ciepła i humoru opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, tranzystory pulsowały rock’n’rollem, a szczytem marzeń każdego krajowego fana motoryzacji był Fiat 125p. Filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki „dzieci kwiatów”, hipisów i bigbitu, uwodzi doborową obsadą (wśród gwiazd filmu m.in. Anna Przybylska, Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Andrzej Grabowski, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński i Andrzej Chyra), rozmachem scenograficznym oraz ścieżką dźwiękową, na której znalazło się ponad 40 przebojów takich wykonawców, jak The Animals, The Box Tops, The Turtles, The Fox, Mira Kubasińska i Breakout, Skaldowie, Alibababki, ABC i Halina Frąckowiak.

Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w… Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek – niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali – chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

Bilet na Księżyc” pokazuje Polskę przełomu lat 60. i 70. w sposób, jakiego jeszcze na ekranach nie było. Jacek Bromski, który w komediach „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku” dowiódł swego talentu w humorystycznym portretowaniu niuansów naszej rzeczywistości, z rzadkim w polskim kinie rozmachem scenograficznym przywołuje świat studenckich potańcówek, autobusów „ogórków”, saturatorów, dancingów w modnych nocnych lokalach i wakacyjnych kurortów pełnych bananowej młodzieży. Równocześnie z przymrużeniem oka pokazuje absurdy rzeczywistości PRL. Wszystko to barwnie sfotografowane przez Michała Englerta, jednego z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia (nagroda festiwalu Sundance za „Nieulotne”) i okraszone potężną dawką kilkudziesięciu przebojów z końca lat 60. Podczas ostatniej edycji festiwalu filmowego w Gdyni „Bilet na Księżyc” znalazł się na drugim miejscu plebiscytu na najdłużej oklaskiwany obraz, a Jacek Bromski został uhonorowany Nagrodą za Najlepszy Scenariusz.

W obsadzie filmu: Anna Przybylska, która zaskakuje w odważnej roli pięknej striptizerki, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł Mateusz Kościukiewicz oraz utalentowany reprezentant młodego pokolenia aktorów Filip Pławiak. Wspiera ich doborowa ekipa doświadczonych kolegów, między innymi Łukasz Simlat, Andrzej Grabowski, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Andrzej Chyra oraz rzesza młodych debiutantów.

Producentem „Biletu na Księżyc” jest Jacek Bromski, koproducentami filmu: Telewizja Polska SA, Telekomunikacja Polska, Studio Filmowe „Zebra”, Lightcraft Advertising Sp. z o.o., Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”.

Film powstał dzięki współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

BILET NA KSIĘŻYC w kinach od 8 listopada 2013

Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2013
Reżyseria i scenariusz: Jacek Bromski („Zabij mnie glino”, „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Uwikłanie”)
Obsada: Filip Pławiak („Pokłosie”, „Czerwony pająk”), Mateusz Kościukiewicz („Wszystko, co kocham”, „W imię”, „Bez wstydu”, „Bejbi blues”), Anna Przybylska („Sęp”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Bokser”), Krzysztof Stroiński („Lęk wysokości”, „80 milionów”, „PitBull”), Bożena Adamek („Rezerwat”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Spis cudzołożnic”), Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”, „80 milionów”, „W ciemności”, „Sala samobójców”), Łukasz Simlat („W imię…”, „Wymyk”, „Lincz”, „Bez tajemnic”), Andrzej Grabowski („Drogówka”, „PitBull”), Andrzej Chyra („W imię…”, „Dług”, „Komornik”)

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane