stickyimage

Ponętna przedszkolanka na plakacie komedii Marcina Krzyształowicza PANI Z PRZEDSZKOLA

Prezentujemy oficjalny plakat „Pani z przedszkola”. Najnowsze dzieło Marcina Krzyształowicza, twórcy obsypanej nagrodami „Obławy”, przynosi masę dobrej zabawy i najbardziej zakręconą rodzinę w historii polskiej komedii! A współtworzą ją laureaci Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza i Adam Woronowicz oraz legenda polskiego kina – Krystyna Janda, wspierani przez Mariana Dziędziela, Łukasza Simlata, Maję Bohosiewicz i nagrodzoną Złotymi Lwami Karolinę Gruszkę w roli seksownej i tajemniczej pani z przedszkola. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia o relacjach męsko-damskich trafi na ekrany kin 25 grudnia.

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i FPFF w Gdyni za „33 sceny z życia” – Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza – Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin „Pani z przedszkola” towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

Oficjalny zwiastun „Pani z przedszkola”:

Foto: Jacek Drygała

PANI Z PRZEDSZKOLA w kinach od 25 grudnia 2014

Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2014
Scenariusz i reżyseria: Marcin Krzyształowicz („Obława”, „Koniec wakacji”, „Eukaliptus”)
Zdjęcia: Michał Englert („Nieulotne”, „33 sceny z życia”, „Sponsoring”, „W imię…”)
Producent: Skorpion Arte
Obsada: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Baby są jakieś inne”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Syberiada polska”, „Chrzest”), Agata Kulesza („Róża”, „Ida”, „Sala samobójców”, „Pod Mocnym Aniołem”), Marian Dziędziel („Drogówka”, „Kret”, „Wesele”, „Dom zły”), Karolina Gruszka („Trick”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Kochankowie z Marony”), Łukasz Simlat („W imię…”, „Wymyk”, „Lincz”, „Bez tajemnic”), Krystyna Janda („Sponsoring”, „Rewers” , „Człowiek z marmuru”, „Przesłuchanie”), Maja Bohosiewicz  („W ciemności”, „Wojna żeńsko-męska”)

Tagi: , , , , , , , , ,