stickyimage

Ponadczasowe strony internetowe Alexander Dawson

Alexander Dawson – samouk, niezależny profesjonalista zdobywający wiele nagród związany z dziedziną projektowania witryn internetowych oraz aplikacji. Posiada ponad 10 lat doświadczeniem w branży. Obecnie prowadzi własną firmę konsultingową, pisze na temat projektowania stron www. W ostatnich latach stał się znanym autorem wielu publikacji, pisząc artykuły dla jednego z najbardziej znanych internetowych magazynów, takich jak Smashing Magazine i Six Reviews. Jako członek stowarzyszenia Accesible Web Designers promuje zalety tworzenia dobrych interfejsów użytkownika i stosowania standardów stron WWW.

Ponadczasowe strony internetowe jego autorstwa to wyjątkowy poradnik a wręcz przewodnik po najnowszych technikach projektowania stron www.

W dzisiejszych czasach mobilnej rewolucji, coraz więcej osób korzysta z Internetu w telefonach, palmtopach, tabletach czy też iPodach. Popularność tego rodzaju formy korzystania z Internetu jest coraz większa. W związku z tym projektanci stron www stają przed trudnym zadaniem i muszą zadbać o to, aby tworzone przez nich witryny internetowe zawsze w taki sam sposób wyświetlały się odwiedzającym, bez względy na to, czy oglądają je na telefonie komórkowym, czy za pomocą komputera.

Projektanci muszą uwzględniać poza kontekstem poszczególnych urządzeń także ich ekosystem – całość doświadczeń. Ludzie oczekują, że w trakcie korzystania z urządzeń mobilnych czy to latopa czy też telefonu aplikacje będą za nimi podążać. Tak więc za projektowaniem witryn intenetowych w dzisiejszych czasach musi iść satysfakcjonująca jakość użytkowania. Celem nadrzędnym projektowania user experience musi być zagwarantowanie spójnego i płynnego przejścia między urządzeniami. W związku z tym na światło dziennie wyszła koncepcja Responsive Web Design czyli, projektowania w taki sposób, aby w zależności od typy urządzenia (PC, tablet, smartfon) i stosowanej rozdzielczości treści wyświetlane na stronie WWW się automatycznie dopasowywały pod urządzenie.

Książka „Ponadczasowe strony internetowe” przedstawia w sposób wyczeprujący wszystkie czynniki i zmienne jakie mają wpływ na proces projektowania witryn internertowych w ciągle zmieniającym się śródkowisku. Swoiste techniki i wskazówki pomagają zrozumieć i pokazują jak tworzyć solidne, elastyczne i stabilne projekty pod różne urządzenia.

Alexander Dawson pokazje zupelnie nowy sposób myślenia o projektowaniu serwisów WWW. W trakcie lektury książki dowiesz się, jak tworzyć strony internetowe, które będą dobrze współdziałać z różnymi urządzeniami, poznasz ponadczasowe techniki przetrwania oraz poznasz pięć najważniejszych zasad wszechstronności. Dzięki tez książce będziesz wiedział jak delikatne są strony i jak podatne sa na fale otaczających je procesów. Zmienisz sposób myślenia i dzieki temu staniesz sie lepszym projektantem. Urządzenia przenośne, Strony 3D, nowe przegladari, Css3, personalizacji interoperacyjność to terminy przyszłości więc jeśli chcesz być na czasie i nie pozostać w tyle to koniecznie musisz mieć tą książkę.

Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2012
Stron: 384

 źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane