stickyimage

Nowy film ZANUSSIEGO rusza na podbój świata! – „OBCE CIAŁO” na międzynarodowych festiwalach

Po udanym międzynarodowym debiucie na TIFF 2014 w Toronto, nowy film Krzysztofa Zanussiego pt:. „Obce ciało” rusza w świat na podbój kolejnych festiwali filmowych. Obraz wybitnego polskiego reżysera będą mieli okazję zobaczyć m.in. widzowie w Chicago, São Paulo, Tallinie czy Trieście. W najbliższą niedzielę pierwszy pokaz za oceanem.

Obce ciało” to międzynarodowa koprodukcja z międzynarodową obsadą w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Film z Agatą Buzek, Agnieszką Grochowską i Weroniką Rosati w rolach głównych, po udanym starcie na wrześniowym festiwalu filmowym w Toronto, gdzie wychwalało ją wielu zagranicznych krytyków, rusza w podróż po kolejnych stolicach filmowych świata. Już w najbliższą niedzielę (12 października) obraz ten będzie pokazywany na Chicago International Film Festival w sekcji World Cinema. Druga projekcja w ramach tego samego wydarzenia zaplanowany jest na 18 października (sobota). Pierwszy publiczny pokaz „Obcego ciała” w Polsce odbędzie się na 30. Warszawskim Festiwalu Filmowym 17 października o godzinie 21:00. Jeszcze w tym samym miesiącu film prezentowany będzie w sekcji World Perspectives na festiwalu filmowym w São Paulo. W listopadzie nowa produkcja Zanussiego powróci do Polski, gdzie weźmie udział w Konkursie Głównym 22. międzynarodowego festiwalu filmowego Camerimage w Bydgoszczy. W drugiej połowie miesiąca zaplanowano projekcję „Obcego ciała” w stolicy Estonii na Black Nights Film Festival w Tallinnie. Podróże filmu Zanussiego zwieńczy wizyta w Trieście, gdzie w dniach 16-22 stycznia 2015 roku odbędzie się Triest Film Festival. Poza Warszawskim Festiwalem Filmowym i Camerimage, polscy widzowie będą mogli obejrzeć „Obce ciało” w kinach w całej Polsce już od 5 grudnia.

„Obce ciało” w kinach od 5 grudnia
„Absolutnie zapadający w pamięć, głównie dzięki doskonałym kreacjom aktorskim”

POST MAGAZINE

„Zaskakujący”

Woman USA

„Grochowska wygląda i gra niczym połączenie Juliette Binoche i Evy Green”

A.V. Club

„Intrygująca i tajemnicza historia miłosna”

Toronto Film Scene

„Prowokujący”

Hollywood Reporter

fot. Robert Pałka

Międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego w gwiazdorskiej obsadzie. Agacie Buzek, Agnieszce Grochowskiej i Weronice Rosati na ekranie partneruje niezwykle przystojny Włoch – Riccardo Leonelli. W pozostałych rolach zobaczymy Janusza Chabiora, Jacka Poniedziałka, Ewę Krasnodębską, Sławomira Orzechowskiego oraz Stanisławę Celińską. „Obce ciało” to ostatni film, do którego muzykę napisał wybitny kompozytor Wojciech Kilar  – zmarły w grudniu 2013 roku.

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się w skąpanych słońcem Włoszech i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje jednak gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa – Kris (Agnieszka Grochowska w zupełnie nowym, zaskakującym aktorskim wcieleniu). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.

Gatunek: dramat/thriller
Produkcja: Polska/Włochy/Rosja 2013
Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Zanussi („Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata”, „Cwał”, „Barwy ochronne”)
Muzyka: Wojciech Kilar („Pianista”, „Pan Tadeusz”, „Rejs”, „Ziemia obiecana”, „Dziewiąte wrota” , „Drakula”)
Obsada: Agata Buzek („Rewers”, „Fotograf”, „Zemsta”, „Ryś”), Riccardo Leonelli („Young Europe”), Agnieszka Grochowska („W ciemności”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Bez wstydu”, „Pręgi”), Weronika Rosati („Pitbull”, Obława”, „W ciemności”, „Last Vegas”), Janusz Chabior („Kołysanka”, „Symetria”, „Hardkor Disko”, „Służby specjane”, „Drogówka”), Jacek Poniedziałek („Rewers”, „Boisko bezdomnych”, „Sąsiady”, „1920 Bitwa Warszawska”), Ewa Krasnodębska („Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Jeszcze nie wieczór”), Sławomir Orzechowski („Dom zły”, „Komornik”, Cześć, Tereska”), Stanisława Celińska („1920 Bitwa Warszawska”, „Katyń”, „Ryś”, „Jasne błękitne okna”, „Złoto dezerterów”)

Tagi: , , , , , , , ,