stickyimage

MUCHA jako prostytutka, PUDZIANOWSKI jako ksiądz – zdjęcia z komedii „SĄSIADY”

Zdobywca Złotych Lwów, Grzegorz Królikiewicz, ponownie staje do boju o Grand Prix Festiwalu Filmowego w Gdyni. W ramach Konkursu Głównego podczas tegorocznego święta kina w Trójmieście zaprezentowana zostanie jego najnowsza komedia pt.: „Sąsiady”. W rolach głównych zobaczymy Annę Muchę, słynnego polskiego strongmana – Mariusza Pudzianowskiego, Katarzynę Herman, Piotra Głowackiego, Ewę Błaszczyk i Jacka Poniedziałka. Prezentujemy oficjalne zdjęcia z filmu.

Takiego duetu polskie kino nie widziało już dawno. Nagrodzony Złotymi Lwami za „Przypadek Pekosińskiego” reżyser komedii „Sąsiady” – Grzegorz Królikiewicz zaprosił na plan swojej produkcji piękną Katarzynę Herman oraz najsłynniejszego polskiego strongmana – Mariusza Pudzianowskiego. Aktorka zagrała pannę lekkich obyczajów, a muskularny sportowiec… księdza. Dwójka bohaterów poznaje się podczas wizyty „po kolędzie”, a spotkanie to odmieni ich życie na zawsze. Oprócz wspomnianego duetu, na ekranie zobaczymy również: Katarzynę Herman, Ewę Błaszczyk, Piotra Głowackiego i Jacka Poniedziałka. Za produkcję „Sąsiadów” odpowiedzialni są twórcy tak przełomowych dla polskiego kina obrazów, jak „Rewers”, „Sala samobójców” czy „Jesteś Bogiem”.

„Sąsiady” pokazywane będą w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pokaz prasowy odbędzie się w piątek 19 września, o godzinie 9:00 w Multikinie (Jerzego Waszyngtona 21, Gdynia). Po projekcji około godziny 10:30 goście będą mogli wziąć udział w konferencji prasowej z udziałem twórców. Pokaz w ramach Konkursu Głównego festiwalu odbędzie się tego samego dnia (piątek, 19 września) o godzinie 13:00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego.

W Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, oprócz „Sąsiadów”, startują również inne filmy z repertuaru Kino Świat.

„MIASTO 44”

(reż. Jan Komasa)

Pokaz prasowy: Czwartek 18.09, 12:00

Konferencja prasowa: Czwartek 18.09, ok. 14:00

Pokaz w Konkursie Głównym: Czwartek 18.09, godz. 16:00

„ZBLIŻENIA”

(reż. Magdalena Piekorz)

Pokaz prasowy: Środa 17.09, godz. 11:30

Konferencja prasowa: Środa 17.09, ok. godz. 12:45

Pokaz w Konkursie Głównym: Środa 17.09, godz. 17:00

„FOTOGRAF”

(reż. Waldemar Krzystek)

Pokaz prasowy: Środa 17.09, 14:00

Konferencja prasowa: Środa 17.09, ok. 16:00

Pokaz w Konkursie Głównym: Środa 17.09, godz. 19:30

„POD MOCNYM ANIOŁEM”

(reż. Wojciech Smarzowski)

Pokaz prasowy: Wtorek 16.09, godz. 14:30

Konferencja prasowa: Wtorek 16.09, ok. godz. 16:15

Pokaz w Konkursie Głównym: Wtorek 16.09, godz. 10:00

„OBIETNICA”

(reż. Anna Kazejak)

Pokaz prasowy: Wtorek 16.09, godz. 9:00

Konferencja prasowa: Wtorek 16.09, ok. godz. 10:40

Pokaz w Konkursie Głównym: Wtorek 16.09, godz. 13:30

Film producentów „Rewersu”, „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem”, w reżyserii wielokrotnie nagrodzonego Grzegorza Królikiewicza, laureata Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni za „Przypadek Pekosińskiego”.

Z pozoru zwyczajna kamienica może w sobie kryć wiele tajemnic. Pewnego dnia ksiądz o pokaźnej muskulaturze (Mariusz Pudzianowski) odwiedza mieszkańców po kolędzie. Wśród lokatorów jest obdarzona niezwykłą urodą kobieta (Anna Mucha), zmuszona przez los do uprawiania „najstarszego zawodu świata”. W czasie rozmowy duchowny dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze.

„Sąsiady to opowieść o ludziach, którzy żyją obok nas, ale na co dzień ich nie dostrzegamy. Pełno w nim humoru, nieraz absurdalnego, pełno w nim przede wszystkim ciepła. Bo ci ludzie, choć często źli i występni, nie są pozbawieni ludzkich uczuć. Wręcz przeciwnie – wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się, że owi prości ludzie mają tych uczuć znacznie więcej niż ci, którzy nimi gardzą. I że właśnie ci prości ludzie skłonni są poświęcić nawet siebie i swoje życie w imię miłości. A czy my, tzw. normalni ludzie, jesteśmy do tego zdolni?” – Grzegorz Królikiewicz, reżyser

Gatunek: komedia, obyczajowy

Produkcja: Polska 2014

Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Królikiewicz („Przypadek Pekosińskiego”, „Na wylot”)

Obsada: Anna Mucha („Och, Karol 2”, „Chłopaki nie płaczą”), Mariusz Pudzianowski, Katarzyna Herman („Płynące wieżowce”, „Wszystko, co kocham”, „Oszukane”), Piotr Głowacki („80 milionów”, „Dziewczyna z szafy”), Ewa Błaszczyk („Nic śmiesznego”, „Mistyfikacja”), Jacek Poniedziałek („Boisko bezdomnych”, „Rewers”), Marek Dyjak

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane