stickyimage

Maciąg, Kulig, Mozil, Czartoryska-Niemczycka, Garlicki – gwiazdy na uroczystej premierze filmu FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ

11 lutego w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Facet (nie)potrzebny od zaraz” – nowoczesnej, niebanalnej komedii o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście oraz różnych, często zaskakujących obliczach relacji damsko-męskich.

Na czerwonym dywanie, poza reżyserką Weroniką Migoń, pojawiły się odtwórczynie głównych ról: Katarzyna Maciąg, Anna Czartoryska-Niemczycka i Joanna Kulig, którym towarzyszyli koledzy z planu Czesław Mozil, Łukasz Garlicki i Marcel Sabat – wcielający się w byłych chłopaków bohaterki granej przez Maciąg. Aktorską ekipę dopełnili Krzysztof Globisz, Cezary Kosiński, Grażyna Błęcka-Kolska oraz Mikołaj Lizut, który również zagrał w filmie.

„Facet (nie)potrzebny od zaraz” wejdzie na ekrany kin 14 lutego – w Walentynki.

Wideo-wywiad z Anną Czartoryską-Niemczycką:

Wideo-wywiad z Katarzyną Maciąg:

Oficjalny fanpage filmu na Facebook:

https://www.facebook.com/facetNIEpotrzebny

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska-Niemczycka) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką” okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości… albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

W zrywającej z formułą typowej polskiej komedii romantycznej, nowoczesnej historii o miłości i przyjaźni, znajdziemy galerię wyrazistych i ujmujących autentyzmem portretów młodych kobiet z wielkiego miasta, które szukają swojego miejsca w świecie, stają przed trudnymi wyborami, próbują odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, z najbliższymi i z sobą nawzajem.

Ścieżka dźwiękowa filmu to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów, znanych bywalcom wielkomiejskich klubów i sal koncertowych, wśród nich, między innymi: Mikromusic, Kamp!, Paula i Karol, Ania Rusowicz, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys, Rebeka, Translola, Mademoiselle Karen, Drekoty. W filmie usłyszymy również przebojowe piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach Joanny Kulig.

Tłem sercowych rozterek bohaterów komedii Weroniki Migoń jest Warszawa – tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery wielokrotnie nagrodzonego operatora Kacpra Fertacza dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią, Patrycją i Anną odwiedzimy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy – między innymi Plac Zbawiciela, malownicze bulwary nadwiślańskie i unikalny w skali światowej designerski dom pisarza Etgara Kereta.

„Wierzę, że Zosia jest bohaterką, z którą mogą utożsamiać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ film pokazuje moment życia, w którym wielu z nas było: nabrania odwagi do zmian. Każde ze spotkań uświadamia Zosi kim już nie jest, kim się stała i czego tak naprawdę chce w życiu. Oprócz niej film ma jeszcze jednego bohatera – Warszawę, miasto letnie, przyjazne, słoneczne. Odwiedzamy z nią miejsca, które wizualnie nie różnią się od Paryża, Nowego Jorku czy Berlina, mają jednak swoją niepowtarzalną energię. Zosia konfrontuje się z przeszłością, a jej wędrówka prowadzi przez Warszawę aż do Izraela, gdzie spełnia się jej marzenie – je pomarańcze z pisarzem Etgarem Keretem.

„Facet (nie)potrzebny od zaraz” nie jest filmem o miłości, ale filmem o jej braku i wiecznym jej poszukiwaniu – neurotycznym, nieporadnym, ale prawdziwym. Szuka jej każdy  bohater  filmu. Nieważne ile ma lat i co robi – każdy próbuje złapać ten złudny kawałek szczęścia. A może miłość to nie wszystko?” – Weronika Migoń, reżyserka.

Oficjalny zwiastun komedii „Facet (nie)potrzebny od zaraz”:

FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ w kinach od 14 lutego 2014

Gatunek: komedia obyczajowa
Produkcja: Polska 2014
Reżyseria: Weronika Migoń
Scenariusz: Weronika Migoń i Michał Czarnecki
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Obsada: Katarzyna Maciąg („Randka w ciemno”, „Korowód”, „Głęboka woda”, „Teraz albo nigdy”), Joanna Kulig („Sponsoring”, „Kobieta z piątej dzielnicy”, „Nieulotne”, „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”), Anna Czartoryska-Niemczycka („Szpilki na Giewoncie”, „Dom nad rozlewiskiem”), Paweł Małaszyński („Sęp”, „Skrzydlate świnie”, „Listy do M.”), Maciej Stuhr („Listy do M.”, „Testosteron”, „Obława”, „Drogówka”), Czesław Mozil, Łukasz Garlicki („Warszawa”, „Lekcje Pana Kuki”, „Syzyfowe prace”), Michał Żebrowski („Sęp”, „Pręgi”, „Pan Tadeusz”), Cezary Kosiński („Testosteron”, „Jak się pozbyć celulitu”), Bartosz Porczyk („Ambassada”, „Sala samobójców”, „Och Karol 2”), Marcel Sabat („Kamienie na szaniec”, „Nieulotne”), Krzysztof Globisz („Anioł w Krakowie”, „Różyczka”, „Pornografia”, „Lejdis”, „Jasminum”)

Koprodukcja: Skuterfilm, House Media Company, Grupa Warszawa

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane