stickyimage

Komedia romantyczna „Wspaniała” z nową datą premiery – 22 marca

Tydzień później, nie 15, ale 22 marca, wejdzie do polskich kin „Wspaniała”, jeden z  przebojów początku 2013 roku we Francji. To czarująca i radosna komedia romantyczna, o której francuska prasa pisała: „Amelia” w świecie „Mad Men”.

W rolach głównych zobaczymy we „Wspaniałej” wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Durisa („W rytmie serca”, „Smak życia”), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego „Artysty” i Deborah Francois, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki.

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie – 21-letnia Rose ( Deborah Francois) marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie, dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny to… praca sekretarki.

Już wkrótce Rose nie tylko dostanie szansę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa (Romain Duris), ale też odkryje swój wyjątkowy talent. Dostanie dzięki niemu szansę zdobycia tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy… Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie – i to bardzo szybko, najszybciej na świecie!

Witajcie w szalonym i kolorowym świecie lat 50., gdzie mistrzostwa świata w szybkim pisaniu na maszynie budzą większe emocje, niż ceremonia rozdania Oscarów i wybory miss Universe razem wzięte.

Reżyseria
Régis Roinsard
Scenariusz
Régis Roinsard
Daniel Presley
Romain Compingt
Zdjęcia
Guillaume Schiffman
Muzyka
Emmanuel D’Orlando
Rob

W rolach głównych:
Romain Duris, Louis Échard,Déborah François,  Rose Pamphyle, Bérénice Bejo Marie Taylor
Shaun Benson, Bob Taylor , Mélanie Bernier, Annie Leprince-Ringuet, Miou-Miou, Madeleine Échard
Producent
Alain Attal
Produkcja
Les Productions du Trésor
La Compagnie Cinématographique Européenne

Zwiastun:
link

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane