stickyimage

Kasia Mirowska – premiera płyty i koncert premierowy, Wydanie płyty Mango Collective

 „Liquid love” to najświeższy projekt klubowo-jazzowy będący wynikiem wieloletniej współpracy wokalistki Kasi Mirowskiej z pianistą i aranżerem Robertem Jarmużkiem. Muzyka zespołu balansuje na pograniczu awangardowego popu, nu jazzu, chilloutu a nawet bluesa. To połączenie klasyki z nowoczesnością, stanowiące szereg inspiracji od jazzu po właściwie klubową elektronikę.

Osobiste teksty wokalistki, nienachalny przekaz wokalny i szczere interpretacje wciągają w świat pełen eterycznych uniesień, subtelnych emocji ale i dynamicznych, transowych rytmów. Piękne, dojrzałe kompozycje ubrane w wyrafinowane kolorystycznie aranżacje dopełniają całości wyjątkowej impresji.

„Wokalistka prowadzi nas przez kolejne utwory – tęskni, przestrzega, woła, uwodzi, urzeka, tworząc w swoich tekstach obraz kobiety doświadczonej, silnej, charakternej i wciąż… rozmarzonej i poszukującej swego miejsca.” (Grzegorz Cholewa, Producent filmowy i internetowy). PREMIERA 10 CZERWCA 2013

Mango Collective powstał w Tarnowie w 2007 roku i przez cały czas z konsekwencją rozwija ideę hip-hopu organicznego – granego na żywych instrumentach, bez użycia sampli.  Sześcioosobowy skład porusza się w nurcie hip-hopowo – soulowym, ale nie odcina się od innych wpływów, dzięki czemu ich muzyka łączy ze sobą wiele, często odległych, muzycznych światów.

Instrumentarium: bas, perkusję i klawisze uzupełniają skrzypce, a rymy i nawijki splatają się z głębokim, nieco tajemniczym wokalem. Wszystko to najlepiej usłyszeć na żywo, gdzie piosenki znane z nagrań, nabierają nowego życia i dzięki improwizacjom uzyskują zupełnie inne brzmienie. Przekonała się o tym publiczność na licznych koncertach, między innymi wspólnych występach z L.U.C., Afrokolektywem i Łąki Łanem, czy przyjacielskiej trasie koncertowej z zespołem SOFA.

Wydana w 2013 roku płyta to podsumowanie ponad pięcioletniej historii zespołu. To dojrzały, pełnoprawny debiut, szóstki bynajmniej nie debiutantów.
źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane