stickyimage

Jakub Gierszał traci cnotę z gwiazdą BEJBI BLUES: zwiastun filmu NIEULOTNE (8 lutego 2013 w kinach)

8 lutego 2013 roku na ekrany kin wejdzie film „Nieulotne” – najnowszy obraz Jacka Borcucha, jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych za granicą polskich reżyserów młodego pokolenia, którego poprzednia produkcja „Wszystko, co kocham” była polskim kandydatem do Oscara. W obsadzie filmu wschodzące gwiazdy krajowej kinematografii – Jakub Gierszał („Sala samobójców”), Magdalena Berus („Bejbi Blues”) i Joanna Kulig („Sponsoring”).

Europejska premiera „Nieulotne” odbędzie się wstyczniu, w ramach 42. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie,zaledwie kilka dni po światowej premierze filmu, która będzie mieć miejsce na rozpoczynającym się 17 stycznia w Park City w Utah – Sundance Film Festival. Przypomnijmy, że polska produkcja zakwalifikowała się do elitarnego Konkursu Międzynarodowego. „Nieulotne” to drugi z rzędu film Borcucha wybrany do selekcji festiwalu Sundance, co niewątpliwie jest wielkim sukcesem reżysera, ale i znaczącym osiągnięciem polskiego kina na arenie międzynarodowej.

Nieulotne” to pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Główne role w filmie zagrali utalentowani aktorzy młodego pokolenia. Znany już Borcuchowi Jakub Gierszał (debiut we „Wszystko, co kocham”), gwiazda głośnej „Sali samobójców”, laureat prestiżowego wyróżnienia Shooting Star 2012 oraz Magdalena Berus, która do obsady filmu „Nieulotne” trafiła po zagraniu pierwszoplanowej roli w „Bejbi blues” – nowym obrazie Kasi Rosłaniec, autorki przeboju „Galerianki”.

Młodych odtwórców głównych ról wspierają: Andrzej Chyra – ulubiony aktor Jacka Borcucha („Kallafiorr”, „TuliPany”, „Wszystko, co kocham”) oraz gwiazdy hiszpańskiego kina: Ángela Molina, laureatka festiwalu w San Sebastian, znana z występów w dziełach Luisa Buñuela („Mroczny przedmiot pożądania”) i Pedra Almodovara („Drżące ciało” i „Przerwane objęcia”) i Juan José Ballesta – ulubieniec Hiszpanek, zdobywca aktorskich laurów w San Sebastian za kreację w głośnych „7 dziewicach” oraz Goi za ekranowy debiut w „Kulce”.

Autorem zjawiskowej urody zdjęć do filmu „Nieulotne” jest Michał Englert  („33 sceny z życia”, „Sponsoring”). Muzykę skomponował Daniel Bloom („TuliPany”, „Wszystko co kocham”). W filmie będzie też można usłyszeć utwory gwiazd nurtu dream pop – Cocteau Twins i Beach House.

Czy kilka sekund – realnych i policzalnych, może mieć wpływ na nasze życie…? Jak może je zmienić…? Moment, w którym zaczynamy zastanawiać się nad odpowiedzią, to moment, w którym zaczyna się pasjonująca podróż. Podróż w nieznane, podróż w odległe regiony wyobraźni, gdzie przewodnikiem jest intuicja i instynkt. „Nieulotne” to współczesna próba przyjrzenia się kondycji ludzkiej w skali mikro. Oczami młodych ludzi obserwujemy powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Widz zostaje postawiony w sytuacji emocjonalnie zależnej od losu bohaterów, nie nachalnie, po prostu, w oparciu o współodczuwanie, chęć zrozumienia. Razem z nimi, a właściwie dzięki nim, mamy okazję samistanąć naprzeciw własnej natury i zadać kolejne pytanie bez odpowiedzi.”Jacek Borcuch

NIEULOTNEw kinach od 8 lutego 2013

Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2012
Scenariusz i reżyseria:   Jacek Borcuch („Wszystko, co kocham”, „TuliPany”, „Kallafiorr”)

Obsada: Jakub Gierszał („Sala samobójców”, „Wszystko, co kocham”, „Yuma”), Magdalena Berus („Bejbi blues”), Andrzej Chyra („Sponsoring”, „Daas”, „Trick”, „Wszystko, co kocham”, „Katyń”, „Komornik”, „Palimpsest”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „S@motność w sieci”, „TuliPany”, „Dług”), Joanna Kulig („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Sponsoring”, „Kobieta z piątej dzielnicy”, „Środa, czwartek rano”), Ángela Molina („Rzecz o mych smutnych dziwkach”, „Przerwane objęcia”, „Drżące ciało”, „Mroczny przedmiot pożądania”, „Camorra”), Juan José Ballesta („Kulka”, „7 dziewic”, „4. piętro”, „Złodzieje”, „Widmo”, „Podróż Carol”)

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

4 komentarzy do Jakub Gierszał traci cnotę z gwiazdą BEJBI BLUES: zwiastun filmu NIEULOTNE (8 lutego 2013 w kinach)
  • Samantha
  • Czekam na ten film bo chce zobaczyć Magdalene Berus. W Bejbi blues super zagrała swoją role, była naturalna i autentyczna.

  • Mirka
  • fajnie że coraz więcej młodych aktorów-amatorów pojawia się w polskich filmach, w Bejbi Bles bardzo dobrze im poszło…

  • Karolina
  • W Bejbi Blues Magdalena Berus zagrala fenomenalnie. Bila od niej swiezosc, naturalnosc i jakas taka szczerosc. Wroze jej kariere aktorska. Chetnie wybiore sie na „Nieulotne” wlasnie dla niej:)

  • Qwerty
  • Magda świetnie zagrała. tak wczuła się w rolę a przy tym była naturalna. Grała tak jak uważała że powinna wyglądac jej bohaterka. Czekam by zobacyzć jej w inej roli

Skomentuj artykuł

Wymagane