stickyimage

Film Supermarket – w kinach od 25 grudnia.

 Supermarket 2012

W sylwestra niczym niewyróżniające się małżeństwo Wareckich wracając samochodem do domu zatrzymuje się w przypadkowym sklepie. Mąż idzie kupić szampana. Żona zostaje w samochodzie i czeka. Mijają godziny, a on nie wraca. Nikt nie może go znaleźć. Splot pozornie błahych wydarzeń zamienia losy bohaterów w koszmar. Bez wyraźnej przyczyny i powodu, bohaterowie znajdują się w sytuacji bez wyjścia.
12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket – niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz.

Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Kto jest bez winy, niech. spróbuje przeżyć.

Chciałem wywołać emocje, zrobić thriller, który będzie poruszał, opowiadając historię, która może się zdarzyć każdemu. Wiele w tej opowieści zresztą rzeczy, które można odnieść do ogółu: każdy może zostać o coś niesłusznie oskarżony, każdy może „oszaleć” od władzy. Maciej Żak

Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2012
Premiera: 2012. 12. 25
Gatunek: Thriller

Obsada:
Mikołaj Roznerski, Marian Dziędziel, Wojciech Zieliński, Przemysław Bluszcz, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane