stickyimage

Wideo-wywiad z Sonią Bohosiewicz, gwiazdą OBŁAWY (już w kinach)

Od 19.10. 2012 na ekranach kin można oglądać „Obławę”, laureata Srebrnych Lwów festiwalu w Gdyni, obraz zakwalifikowany przez jury 36. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu do grona 16 najlepszych produkcji świata. „Rzadko zdarza się przeczytać scenariusz, który byłby tak inteligentny, dotkliwy i spójnie pomyślany. Coś cudnego!” – mówi gwiazda filmu Sonia Bohosiewicz. 

W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza… W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcina Dorocińskiego, świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji skrajnie odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. Na drugim planie pojawiają się też Andrzej Zieliński, Andrzej Mastalerz, Witold Dębicki oraz – trudni do rozpoznania – Anna Guzik i Alan Andersz.

Obława” to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga.” – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser, obiecując widzom finał, którego nikt nie zdoła wcześniej przewidzieć.

Autorem zdjęć do „Obławy” jest Arkadiusz Tomiak („Zero”, „Daas”, „Symetria”, „Kołysanka”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Cisza”, „Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna była Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), za charakteryzację Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”, „Pułkownik Kwiatkowski”), dźwięk przygotowali Piotr Domaradzki („Ostatnia misja”, „Rysa”, „Egoiści”) i Barbara Domaradzka, muzykę Michał Woźniak, a montaż Adam Kwiatek („Czas surferów”) i Wojciech Mrówczyński („Pręgi”, „Galerianki”).

„Zachwycająca i hipnotyzująca rola Marcina Dorocińskiego.”

„Świetne kino, mocne i drapieżne.” Libertas Film Magazine (LFM)

„Obława” to nowoczesny, znakomicie zrealizowany film, który odrzuca schematyczne spojrzenie na historię.” Rzeczpospolita

„Klasa mistrzowska” Polityka

„Rola Dorocińskiego jest jeszcze lepsza niż w Róży” Interia.pl

„Kino przez wielkie K, przemyślane, konsekwentne, dopracowane w każdym, najdrobniejszym szczególe.”

„Ciężar „Róży” Wojciecha Smarzowskiego i „Czasu Apokalispy” Francisa Forda Coppoli i styl największych – Akiry Kurosawy („Rashomon”), Christophera Nolana („Memento”).” Kulisykultury.pl

„Jeden z najlepszych polskich filmów ostatniej dekady. Precyzyjnie skonstruowany, brawurowo zagrany obraz.” Culture.pl

„Mocny dramat wojenny. Reżyserowi udało się zgromadzić na planie aktorską pierwszą ligę.” WP.pl

„Wstrząsająca opowieść,znakomite zdjęcia.” Onet.pl

Wideo-wywiad z Marcinem Dorocińskim:

Wideo-wywiad z Maciejem Stuhrem:

Wideo-wywiad z Weroniką Rosati:

Zwiastun filmu:

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane