stickyimage

Bestie z południowych krain – w kinach od 14 października 2012

Bestie z południowych krain (oryg. tytuł: Beasts of the Southern Wild)

reżyseria: Benh Zeitlin
występują: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly
USA 2012, 91 min.

„Bestie z południowych krain” – film okrzyknięty najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady i sensacją tegorocznego festiwalu w Sundance. Laureat głównej nagrody tej imprezy najwyżej oceniony także przez krytykę i publiczność. Jeszcze przed werdyktem obraz kupiła do dystrybucji firma Fox Searchlight odpowiedzialna za sukcesy „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Czarnego łabędzia”, czy „Wstydu”. „Bestie z południowych krain” to fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni.

Film rozgrywa się w krainie zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Grupa ocalonych zamieszkuje skrawki suchego lądu i szykuje się do walki z bestiami, które pod wpływem kataklizmu przebudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury. Swój dar przetrwania i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

„Zdumiewająca, fascynująca, wzruszająca i piękna filmowa przygoda, która zabiera nas do innego świata”. – Firstshowing.net

„Magiczny i tajemniczy”. – The Guardian

„Przepiękna baśń”.  – Slant Magazine

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane