stickyimage

BEJBI BLUES podbija Europę i polskie kina!

Trwa świetna passa „Bejbi blues”. Nowy obraz autorki „Galerianek” pozostaje jednym z najchętniej oglądanych filmów w Polsce. Po dwóch tygodniach od premiery obejrzało go łącznie 313 tysięcy widzów. W parze z krajowymi sukcesami idą kolejne wyróżnienia na arenie międzynarodowej. Film Kasi Rosłaniec znalazł się, co stanowi ewenement, w aż dwóch prestiżowych sekcjach 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Zostanie zaprezentowany w ramach konkursowej sekcji Generation oraz – co ogłoszono w dniu dzisiejszym – w sekcji Panorama. Berlinale to już drugi renomowany międzynarodowy festiwal, na który zakwalifikowano polską produkcję, jej światowa premiera odbyła się podczas MFF w Toronto. Przypomnijmy, że „Bejbi blues” trafił do naszych kin 4 stycznia, notując jedno z trzech najlepszych otwarć polskiego filmu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kasia Rosłaniec, reżyserka przebojowych i wielokrotnie nagradzanych „Galerianek”, przedstawia historię 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” to kolejny – po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” – odważny, prawdziwy, wstrząsający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, blogów i fast foodów.

17-letnia Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem Kubą (Nikodem Rozbicki) próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym, co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

W obsadzie, podobnie jak w „Galeriankach”, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, która po roli w „Bejbi blues” wystąpiła u boku Jakuba Gierszała w filmie Jacka Borcucha „Nieulotne”. Wspierają ją inne młode talenty – Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski. Obsadę uzupełniają gwiazdy: Magdalena Boczarska („Różyczka”), Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”), Katarzyna Figura („Yuma”), Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”), Danuta Stenka („PitBull”) i Jan Frycz („80 milionów”). Opiekunem artystycznym filmu jest Małgorzata Szumowska.

„Energetyczny i poruszający” Piers Handling, dyrektor Toronto International Film Festival

„Po kontrowersyjnym debiucie, polska reżyserka Kasia Rosłaniec dzieli się z nami swoim niepokojącym i szczerym spojrzeniem na kwestie nastoletnich ciąż. Todd Brown, TWITCH

„Kostiumy, których nie powstydziłaby się sama Lady Gaga.”
„Młodzi aktorzy urzekają naturalnością, a finałowa scena elektryzuje.” Boyd van Hoeij, Variety

Strona internetowa „Bejbi blues”:www.bejbiblues.pl
Fanpage filmu na facebooku: http://www.facebook.com/babybluesfilm

Wywiad z Danutą Stenką:

Wywiad z Mateuszem Kościukiewiczem:

Wywiad z Magdaleną Berus i Nikodemem Rozbickim:

Wywiad z Magdaleną Boczarską:

Wywiad z Kasią Rosłaniec:

BEJBI BLUES w kinach od 4 stycznia 2013

Produkcja: Polska 2012
Reżyseria:  Kasia Rosłaniec („Galerianki”)
Obsada: Magdalena Berus, Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki, Michał Trzeciakowski, Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „Bez wstydu”, „Matka Teresa od kotów”), Magdalena Boczarska („Różyczka”), Danuta Stenka („Nigdy w życiu”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „PitBull”), Katarzyna Figura („Yuma”, „Żurek”, „To nie tak jak myslisz kotku”), Dagmara Krasowska („Galerianki”), Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”), Jan Frycz („Pręgi”, „Korowód”, „80 milionów”).

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , ,

3 komentarzy do BEJBI BLUES podbija Europę i polskie kina!
    • Feliks
    • Bejbi blues początko wydawał mi się przesadzony. Jednak jak już po filmie zacząłem go analizować i rozmawiać o nim z moją dziewczyną to stwierdzam że to dobry film. Może jedynie sposób montażu mnie nie przekonuje ale w sumie miało to być w formie blogu. Ciężki film który zostaje w głowie. I nie wiadomo że nienawidzić bohaterów czy żałować ich i próbować pomóc. Ja nadal się zastanawiam.

    • Laura
    • Miło patrzeć jak polscy młodzi reżyserzy – reżyserki sobie co raz lepiej radzą na polu filmowym… Bejbi Blues to mocne, młode kino , mnie się podobało…

Skomentuj artykuł

Wymagane