stickyimage

Ailey II już 25 maja w Polsce

Już 25 maja 2012 roku, po raz pierwszy w Polsce, w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi Ailey II – Amerykańska grupa tańca wywodząca się z legendarnej organizacji muzycznej Alvin Ailey American Dance Theathre.

Zespół Ailey II to  grupa niezwykle utalentowanych tancerzy, którzy znakomicie łączą elementy tańca klasycznego z nowoczesną muzyką i choreografią. To nie tylko balet, ale także  znakomita sztuka płynnie łącząca elementy wykwintnego, klasycznego tańca z nowoczesną muzyką i choreografią. Ogromna pasja i kreatywne podejście  do wykonywanej sztuki okazały się kluczem do sukcesu zespołu, stawiając projekt Ailey II na czołowej pozycji wśród amerykańskich grup tanecznych.

Amerykańska grupa tańca Ailey II wywodzi się z legendarnej Alvin Ailey American Dance Theathre.  Była to pierwsza grupa taneczna, w której występowali Afroamerykanie.  Zespół powstał w 1958 roku i założony został przez tancerza i choreografa Alvina Aileya, który wystawiał lekkie i zarazem spektakularne choreografie. Wykorzystywał w nich muzykę gospel, taniec jazzowy i oczywiście balet. Ich najbardziej słynnym spektaklem było „Revelations” („Objawienia”).

Grupa Ailey II, która w maju wystąpi w Sali Kongresowej powstała dwie dekady później i realizuje zamierzenia swojego twórcy Aileya. Dziś szefuje jej Sylvia Waters – dyrektor artystyczna zespołu. W Warszawie zaprezentują wieczór tańca złożony z kilku przedstawień.

Organizatorem występu, promotorem oraz przedstawicielem zespołu Ailey II w Polsce jest Teatr Komedia.

źródło: materiały prasowe

foto: alvinailey.org

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane