stickyimage

„Jedz, módl się, jedz” – Michael Booth

Nie bez przyczyny nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to jeden z grzechów głównych. O tym, jak namiętność do jadła i napojów może zniszczyć życie, opowiada dziennikarz kulinarny Michael Booth w swojej najnowszej książce „Jedz, módl się, jedz”. Książka ukaże się 30 maja nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

„Jedz, módl się, jedz” to wspaniała opowieść o kulinarnych namiętnościach, zabierająca czytelnika w podróż po Indiach… od kuchni. To również – wypełniona autoironią i fenomenalnym poczuciem humoru – historia mężczyzny będącego na skraju załamania nerwowego i kryzysu wieku średniego, dla którego ratunkiem okazuje się ultimatum postawione przez żonę.

Michael Booth jest dziennikarzem i autorem książek poświęconych jedzeniu. Jego artykuły regularnie pojawiają się w licznych brytyjskich i zagranicznych czasopismach, w tym „Condé Nast Traveller” oraz „Monokle”, a także we wszystkich prestiżowych gazetach brytyjskich. Jest autorem trzech książek z literatury faktu: Just as well I’m leaving, Doing without Delia, która została „książką tygodnia” w BBC Radio 4, oraz Sushi and beyond, która otrzymała nagrodę imienia Kate Whiteman od Związku Pisarzy Kulinarnych za najlepszą książkę o jedzeniu i podróżach w 2010 roku.

W skrócie:

Jak przeżyć kryzys czterdziestolatka i nie zwariować – to książka dla wszystkich, którzy zbliżają się do wieku średniego, którzy stanęli w obliczu przygnębiającego i bezpowrotnego spadku formy fizycznej, których nęka dojmujące poczucie śmiertelności i którzy trwonią czas na rozrywki, wyrzuty sumienia i rozmyślanie o udaremnionych ambicjach… Rozczarowany życiem, nękany dojmującym poczuciem śmiertelności, niezdolny do skupienia się i najczęściej na lekkim rauszu Michael Booth, prawie czterdziestoletni dziennikarz kulinarny, naprawdę potrzebuje zmian. Na szczęście w tym momencie jego żona bierze sprawy w swoje ręce i wyznacza jasny cel: kilkumiesięczną podróż po Indiach.
Rodzina rozpoczyna kulinarną wędrówkę po subkontynencie: od spowitego mgłą Delhi po popadający w ruinę Amritsar i Tadż Mahal. Szybko jednak okazuje się, że Michael, pod pretekstem pracy nad książką, pogrąża się w obżarstwie i pijaństwie. Zmęczona kulinarno-alkoholowymi ekscesami męża, Liselle zapisuje Michaela na obóz szkoleniowy intensywnej jogi i prosi mądrego guru medytacji, żeby pomógł mu wytyczyć świecką ścieżkę spokoju i równowagi.
Czy cynizm, neuroza i niepohamowany apetyt Bootha doprowadzą go do zguby? Czy mężczyzna zdoła odzyskać równowagę, pokonać lęki, przezwyciężyć nałogi i stawić życiu czoła jako mąż i ojciec?

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane