stickyimage

„Fabryka Faktu” – najnowsza seria wydawnicza Wydawnictwa Buchmann!

Fabryka Faktu to najnowsza seria wydawnicza wydawnictwa Buchmann, która ukazuje autentyczne i poruszające historie ludzkie, takie, z którymi współczesny czytelnik może się utożsamić.

Serię zainaugurowała w marcu bestsellerowa książka Daniela Domscheit-Berga „WikiLeaks od środka”. Autor był rzecznikiem WikiLeaks i obok Juliana Assange’a jedyną znaną twarzą demaskatorskiej platformy. Ten demaskatorski reportaż, przedstawiający wydarzenia z punktu widzenia osoby, która współtworzyła portal, pozwala głęboko zajrzeć za kulisy tej tajemniczej organizacji, wywołującej przerażenie wśród najpotężniejszych tego świata. Książka jest zarazem subiektywnym, emocjonalnym portretem samego Assange’a.

 „Rozdzielone” Katrin Behr

 „Rozdzielone” Katrin Behr to druga książka z logo Fabryki Faktu. Premiera tej powieści już dziś. Jest to niezwykła i bardzo poruszająca historia, oparta na osobistych doświadczeniach autorki. Gera, rok 1972. Katrin Behr ma cztery lata, gdy nagle z niejasnych powodów traci matkę i trafia do domu dziecka. Wkrótce potem zostaje przekazana do adopcji pewnej oddanej reżimowi rodzinie. Dopiero jako dorosła kobieta, po upadku NRD, może zacząć szukać zaginionej tożsamości – i prawdziwej rodziny. Trafia na ślad, który prowadzi ją do rodzonej matki. Im lepiej poznaje własną historię, im częściej bywa w archiwach i urzędach, tym więcej podobnych historii rzuca jej się w oczy: tysiące dzieci w NRD odebrano rodzicom, bo byli podejrzani z powodów politycznych lub chcieli uciec na zachód. Część z nich do dziś szuka swych prawdziwych rodzin. Obecnie Katrin Behr pracuje w stowarzyszeniu „Pomoc dla Ofiar Przymusowych Adopcji w NRD”  mającym na celu łączenie dzieci, oddanych w czasach NRD do przymusowej adopcji z ich prawdziwymi rodzinami.

„Zaginione plemię” Scott Wallace
Kolejna książka, która zostanie wydana w Fabryce Faktu to „Zaginione plemię” Scotta Wallace’a – przygodowa opowieść o pasji podróżniczej i niezwykłym odkryciu. Oddelegowany przez „National Geographic”, doświadczony podróżnik i dziennikarz, Scott Wallace przyłączył się do ekipy charyzmatycznego badacza, Sydneya Possuela, który postanowił przedrzeć się do siedlisk Plemienia Strzały w dżungli amazońskiej i zebrać informacje na jego temat, nie nawiązując ze szczepem kontaktu. Possuelo, stojący na czele brazylijskiego Wydziału do Spraw Izolowanych Indian, stara się chronić Plemię Strzały i jego znajdującą się na terenie lasu deszczowego ojczyznę przed spustoszeniem, jakie niesie ekspansja cywilizacji. Przeplatając swoją opowieść informacjami zaczerpniętymi z antropologii i krwawej historii Amazonii, Wallace odkrywa, kim mogą być członkowie Plemienia Strzały, dlaczego nie chcą uczestniczyć w cywilizacji Zachodu i dlaczego Possuelo z taką pasją walczy o respektowanie ich autonomii. „Zaginione plemię” to opowieść o wielkiej przygodzie, o ludziach z charakterem i o dziewiczym środowisku naturalnym.

Premiera książki: wrzesień 2012

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane