stickyimage

HTC w świecie sztuki

Od 9 sierpnia do 4 września br. w Galerii PAUZA w Krakowie, będzie można zobaczyć wystawę fotografii Just in case. Ich autor – Bart Filipiak – udowadnia, że aparat w telefonie komórkowym może przybliżyć nas do świata fotografii. Jak to możliwe? Wszystkie zaprezentowane przez niego zdjęcia, zostały wykonane telefonem HTC.

Miejska przygoda artysty
Przemierzając miasto, spotykamy ludzi w parkach i na ulicach, widzimy piękne budynki, stare bramy, artystyczne ogrodzenia, a czasem opuszczone fabryki. Takie miejsca dostarczają inspiracji i  wprowadzają w świat miejskiej przygody. Często chciałoby się uchwycić je na zdjęciu, by zachować na przyszłość, tak na wszelki wypadek. Bliski temu postrzeganiu świata jest Bart Filipiak, dla którego smartfon HTC oprócz telefonu stał się narzędziem, które pomaga spełnić jego artystyczne pasje. W sierpniu br. po raz pierwszy przedstawi szerszej publiczności swoje prace, wykonane aparatem fotograficznym  w telefonie komórkowym.

Najpierw komponowałem kadry na kliszach, potem na matrycach cyfrowych i na czym tylko się dało. Cały czas szukałem jednak najlepszego aparatu. Zrozumiałem, że idealny będzie tylko taki, który mam  stale przy sobie. Dlatego też telefon komórkowy z wbudowaną kamerą okazał się dla mnie wybawieniem. Teraz, gdy tylko potrzebuję uchwycić moment czy miejsce, wyciągam go  z kieszeni i rejestruję pozornie codzienny kadr – mówi Bart Filipiak.

Smartfonowa sztu(cz)ka
Ponad 25 zdjęć wykonanych przez Barta Filipiaka będzie można zobaczyć w Galerii PAUZA  w klubie PAUZA na LEV01 w Krakowie przy ul. Floriańskiej 18/3. Oficjalne otwarcie wystawy Just in case, której mecenasem jest HTC, odbędzie się  9 sierpnia o godz. 20.00. Wystawa czynna będzie do 4 września. Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie internetowej Galerii PAUZA: www.pauza.pl

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane