stickyimage

Kierowcy Mercedesów najbardziej zadowoleni

Cztery pierwsze miejsca dla Mercedes-Benz – oto wyniki tegorocznych badań satysfakcji kierowców J.D. Power and Associates. Żadna inna marka nie ma równie zadowolonych klientów. Czołowe pozycje zdobyły modele Klasy A, Klasy C i Klasy E. Ponadto, Mercedes-Benz zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu wszystkich producentów. Jednocześnie, marka została uznana za najlepszą markę w badaniu jakości ADAC AutoMarxX.

Któż zna mocne i słabe strony samochodu lepiej od jego użytkownika? I właśnie na opiniach użytkowników bazuje badanie satysfakcji J.D. Power 2012 Vehicle Ownership Satisfaction Study (VOSS), w ramach którego 14 296 niemieckich kierowców wypełniło internetową ankietę, oceniając jakość, niezawodność, koszty eksploatacji oraz atrakcyjność swoich aut. Każdy z pojazdów użytkowany był przez około dwa lata. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi, rynkowi specjaliści przygotowali zestawienia najbardziej satysfakcjonujących aut. Łącznie, ocenie poddano 79 modeli 25 producentów, zgrupowanych w ośmiu kategoriach. W czterech z nich Mercedes-Benz zajął pierwsze miejsce:

•   w klasie samochodów kompaktowych zwyciężyła Klasa A
•   w klasie średniej premium – po raz trzeci z rzędu – najwyższe miejsce na podium zdobyła Klasa C
•   w klasie wyższej premium – tak samo jak przed rokiem – szans konkurencji nie dała Klasa E
•   w rankingu „Overall VOSS – Brands”, uwzględniającym wszystkie badane marki, czołowa pozycja przypadła marce Mercedes-Benz

– Jesteśmy zachwyceni kolejnymi zwycięstwami w rankingu J.D. Power. W przyszłości wciąż chcemy ustanawiać najwyższe standardy, nie tylko w zakresie jakości, serwisu czy ekologii, ale także w dziedzinie emocjonującego designu, inspirujących technologii czy przyjemności z jazdy. Mamy nadzieję, że marka Mercedes-Benz będzie oceniana przez naszych klientów równie dobrze – powiedział dr Joachim Schmidt, członek zarządu Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Badanie satysfakcji właścicieli samochodów zostało przeprowadzone przez globalną firmę analityczną J.D. Power z siedzibą Los Angeles i jest uznawane za istotny dla klientów wskaźnik przy wyborze auta.

Najlepsza marka samochodowa w Niemczech

Mercedes-Benz zajął również pierwsze miejsce w najnowszym rankingu jakości ADAC Auto MarxX i został uznany za najlepszą markę samochodową w Niemczech. Firma imponuje dostępnością innowacyjnych technologii z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa, a także niskim poziom emisji CO2 w zakresie całej gamy modelowej.

Ranking jakości ADAC AutoMarxX wyłania najlepsze marki samochodów od 2001 roku, uwzględniając indywidualne czynniki, takie jak image firmy, pozycja rynkowa, zadowolenie klientów, atrakcyjność oferty, ochrona środowiska i poziom bezpieczeństwa.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane