stickyimage

Infiniti i Magna podpisują kontrakt na kompletny montaż samochodów

Infiniti, luksusowa marka samochodowa należąca do koncernu Nissan (Nissan Motor Co., Ltd.), podpisała porozumienie z Magna Steyr, spółką koncernu Magna International, na montaż projektowanego luksusowego samochodu kompaktowego Infiniti klasy bazowej (tzw. entry level). Produkcja auta ma się rozpocząć w 2014 roku. Podpisana umowa jest kontynuacją zlecenia inżynieryjnego nad którym Magna Steyr obecnie intensywnie pracuje.

Nowy samochód daje marce Infiniti ogromną możliwość zdobycia nowych klientów i rozwoju na tak kluczowych rynkach jak te w Europie Zachodniej – powiedział Andy Palmer, Wiceprezes Nissan Motor Company, odpowiedzialny za Infiniti. – Współpraca z Magna Steyr przy produkcji tego ważnego auta jest oczywistym powodem do zadowolenia.

Günther Apfalter, Prezes Magna Europe i Magna Steyr, powiedział natomiast: – „Z radością podpisujemy kontrakt z Infiniti na montaż tego pierwszego samochodu. Jest to ważny kamień milowy w dalszym wzbogacaniu portfolio klientów Magna Steyr, jako firmy oferującej wyspecjalizowane usługi inżynierskie i kompletny montaż samochodów”.

Firmy finalizują obecnie szczegółowe zapisy umów produkcyjnych i dostawczych i nie podają teraz żadnych więcej szczegółów.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane