stickyimage

Chevrolet Europe ogłasza ceny modelu Corvette Stingray

Sportowy Chevrolet Corvette Stingray siódmej generacji wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią 2013 roku. Ceny tego modelu w Europie będą rozpoczynać się od 69,990 €.

Corvette Stingray zostanie wyposażona i zmodyfikowana z uwzględnieniem wymagań klientów z rynków europejskich. Standardem będzie pakiet Z51 Performance, który obejmuje:

  •     rozbudowany pakiet aero, który poprawia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością
  •     elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu
  •     specjalne amortyzatory, sprężyny i stabilizatory
  •     specjalnie dobrane sportowe przełożenia skrzyni biegów
  •     systemem smarowania z suchą miską olejową, system chłodzenia mechanizmu różnicowego oraz przekładni
  •     większe koła i opony z przodu (19×8,5 cala) i z tyłu (20×10 cali)
  •     większe hamulce z przodu (345 mm) i z tyłu (338 mm)

W pakiecie Z51 Performance znajdzie się również system magnetycznej kontroli toru jazdy Magnetic Ride Control (opcjonalny w Stanach Zjednoczonych) dostosowany do europejskich warunków drogowych, a także układ Performance Traction Management i sportowy układ wydechowy.

Chevrolet Corvette zawsze inspirował miliony entuzjastów motoryzacji na całym świecie, a model siódmej generacji nie jest wyjątkiem. Najnowsze osiągnięcia w zakresie designu, konstrukcji i technologii i umożliwiły stworzenie samochodu, który wyprzedza oczekiwania klientów i będzie wyznaczał trendy na kolejną dekadę”, powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca, Chevrolet i Cadillac Europe. „Corvette Stingray może konkurować z rywalami pod względem osiągów, a równocześnie pozostaje modelem przystępnym cenowo. Stingray to więcej, niż tylko samochód – to deklaracja bezkompromisowych osiągów i typowych dla modelu Corvette emocji za kierownicą”.

Źródłem napędu jest silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 l współpracujący z siedmiobiegową przekładnią manualną wyposażoną w technologię aktywnego dostosowywania obrotów. Chevrolet Corvette Stingray 2014 wyposażony w sportowy układ wydechowy* rozwija 460 KM (343 kW) mocy przy 6000 obr./min oraz 630 Nm (465 lb-ft) maksymalnego momentu obrotowego przy 4600 obr./min. Jest to więc najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii, przyspieszający od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Charakteryzuje się również niższym zużyciem paliwa niż poprzednik

Chevrolet Corvette Stingray został ponadto wyposażony w najnowocześniejsze radio Chevrolet MyLink inspirowane wyglądem tableta z dwoma ośmiocalowymi ekranami (z opcją personalizacji wyświetlacza), wejście USB, wejście na karty SD, wejścia AUX oraz odsuwany centralny ekran, który kryje schowek na zewnętrzne urządzenia.

* wg SAE (amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji)

Założona w 1911 r. w Detroit marka Chevrolet jest czwartą największą na świecie firmą motoryzacyjną, której roczna sprzedaż w ponad 140 krajach wynosi prawie 5 mln samochodów osobowych i półciężarowych. Chevrolet oferuje klientom oszczędne samochody, odznaczające się dynamicznymi osiągami, śmiałym designem, wysoką jakością wykonania oraz inteligentną technologią przyłączeniową Chevrolet MyLink. Linia Chevroleta w Europie obejmuje: miejskie modele Spark i Aveo, niewielkiego SUV-a o nazwie Trax, kompaktowy model Cruze, rodzinnego vana Orlando, SUV-a Captivę, sedana segmentu D o nazwie Malibu, legendarne samochody sportowe Camaro i Corvette oraz elektryczny model Volt o rozszerzonym zasięgu.
Więcej informacji na temat Chevroleta można znaleźć na stronach http://www.chevrolet.pl/ lub http://media.gm.com/content/media/po/pl/chevrolet/news.html.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane