stickyimage

Źródła Zdrowia i Relaksu Baseny Mineralne Solec Zdrój

W zeszły piątek 22 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Basenów Mineralnych Solec-Zdrój. To jedyny w Polsce obiekt, posiadający mineralną wodę leczniczą, której działanie związane jest z pozytywnym wpływem na organizm człowieka. Według klasyfikacji jest to najsilniej zmineralizowana woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l. W warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie.

Nowo powstały kompleks składa się z basenu rekreacyjnego oraz mineralnego basenu leczniczego. Zlokalizowany w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk, stanowi cenną bazę uzdrowiskowo-rekreacyjną regionu świętokrzyskiego. Nazwa pochodzi od wysokozmineralizowanej, leczniczej wody siarczkowej wydobywanej ze źródła „Malina” z Solca-Zdroju, która wykorzystywana jest właśnie w mineralnym basenie leczniczym.

Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają dolegliwości bólowe, obrzęki, poprawiają ruchomość stawów. Wpływają korzystnie przy chorobach przemiany materii, obniżają poziom cholesterolu, kwasu moczowego i glukozy – mówi Dr n. med. Marek Grabski z Malinowych Hoteli. Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu, tym większe wchłanianie i lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego – dodaje.

W obiekcie korzystać można z kompleksu saun (ziołowej, parowej i fińskiej), wypoczywalni ze strefą Wellness i wanny SPA, zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, a także konsultacji lekarskich.  Na terenie basenów znajduje się Centrum Zdrowia oferujące zabiegi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże)

Gośćmi  honorowymi uroczystego otwarcia Basenów Mineralnych Solec Zdrój byli: Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Pałys wójt Gminy Solec Zdrój, Dr n. med. Marek Grabski z Malinowych Hoteli, Prof. dr hab. Irena Ponikowska Krajowy Konsultant w dziedzinie Balneoklimatologii i Fizjoterapii, a także Tomasz Kaleta Prezes Zarządu Malinowe Hotele.

Wieczorem odbyła się uroczysta gala uświetniona przez takie gwiazdy jak Agata Młynarska i Zbigniew Wodecki. Zaproszeni goście chętnie korzystali z zabiegów, masaży i kąpieli w siarczkowej wodzie, a także pozytywnie ocenili nowo powstały obiekt. Agata Młynarska, prowadząca wieczór w Solcu–Zdrój okazała się stałą bywalczynią uzdrowiska i fanką zabiegów. Całą uroczystość poprowadziła z wrodzonym wdziękiem, luzem i humorem.

Baseny Mineralne Solec Zdrój to jedna z pierwszych w Polsce inwestycji, realizowanych wspólnie przez samorząd i prywatną spółkę. Partnerzy projektu to Gmina Solec-Zdrój – koncesjodawca oraz Spółka Malinowe Hotele – koncesjonariusz, właściciel hoteli: Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju oraz Malinowy Dwór w Świeradowie.

Projekt jest uzupełnieniem bazy lecznictwa uzdrowiskowego Solca-Zdroju oraz regionu buskiego.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane