stickyimage

Zlewozmywaki z powierzchnią antybakteryjną – czystość najwyższej próby

Kuchnia idealna jest nie tylko piękna i funkcjonalna, ale również bezpieczna dla użytkowników. Czystość i higiena w miejscu przygotowywania i spożywania posiłków jest dla wielu osób priorytetem. W odpowiedzi na ich potrzeby, firma Deante wprowadziła innowacyjną technologię, która aż w 99,9% niszczy bakterie i pleśń na powierzchni zlewozmywaków.

Wbrew powszechnemu mniemaniu kuchnia nie jest najczystszym miejscem w naszych domach. Wprost przeciwnie – pomieszczenie, w którym przygotowujemy codzienne posiłki dla rodziny stanowi idealne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów jak bakterie, grzyby i roztocza. Jak pokazało badanie przeprowadzone przez pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, szczególnie narażone na niebezpieczne zanieczyszczenia są zlewozmywaki. Ze względu na dużą ilość wody i resztek żywności na zmywakach po myciu naczyń, tworzą środowisko, w którym mogą namnażać się pleśń i bakterie nawet tak groźne jak salmonella, legionella czy E.coli. Można próbować walczyć z nimi stosując silne i uciążliwe dla środowiska naturalnego środki chemiczne lub zaufać nowoczesnej technologii, która pozwala skutecznie chronić kuchnię przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Nanotechnologia w służbie czystości

Stworzona przez Deante powierzchnia antybakteryjna powstała przy zastosowaniu zaawansowanej nanotechnologii wykorzystującej jony najwyższej czystości srebra. Roztwór tego metalu dodawany jest na etapie produkcji do masy, z której produkowane są zlewozmywaki, dzięki czemu zostaje równomiernie rozprowadzony w całym produkcie, pozwalając uzyskać trwałość i skuteczność znacznie wyższą niż w przypadku zastosowania samej powłoki.

Antybakteryjne właściwości srebra

Srebro charakteryzuje się znanymi od wieków właściwościami bakteriobójczymi, grzybobójczymi i przeciwpasożytniczymi, co sprawia, że skutecznie niszczy drobnoustroje i pleśń. Jest w związku z tym stosowane do produkcji domowych środków czystości, a nawet wyposażenia szpitali. W chwili kontaktu bakterii z powierzchnią zlewozmywaka, jony srebra wiążą się z ich enzymami, blokując ich aktywność. Prowadzi to do zahamowania procesu namnażania, a ostatecznie – do wyginięcia bakterii. Technologia równomiernego rozprowadzania roztworu metalu w materiale, z którego produkowane są zlewozmywaki Deante i jego szczególne właściwości sprawiają, że działa on na całej powierzchni, nie ulega starciu czy wypłukaniu i zapewnia nieomal dożywotnią ochronę. Srebro jest nietoksyczne, nie ma zapachu i jest bezbarwne, dzięki czemu nie wpływa na wygląd zlewozmywaków i nie jest w żadnej sposób widoczne ani wyczuwalne dla ich użytkowników.

Higiena i nowoczesny design

Powierzchnia antybakteryjna Deante zastosowana została w produktach z kolekcji Modern. Poza innowacyjną technologią, obie linie wyróżnia funkcjonalność i niecodzienny design. Dostępne w czterech, modnych kolorach, granitowe zlewozmywaki Modern zaprojektowane zostały przez Marcjannę Kołatabsolwentkę Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współzałożycielkę Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Wyróżnia je nowoczesne wzornictwo, oparte na prostych i bardzo eleganckich liniach oraz prostokątny kształt komory. Wszystkie produkty wyposażone w stalowy kosz oraz elegancką zatyczkę typu cap-flow z automatycznym korkiem w dużej komorze, dzięki której resztki osadzające się na sitku są niewidoczne.

Stosowana w produktach Deante innowacyjna powierzchnia antybakteryjna sprawia, że zlewozmywaki tej marki, pozostając eleganckim elementem wyposażenia kuchni, pomagają również zadbać o nieskazitelną czystość i higienę. Gwarancja wieloletniej ochrony przed drobnoustrojami przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów sprawiają, że produkty firmy służą użytkownikom z niezmienną skutecznością przez długie lata.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane