stickyimage

Zapach niewidocznym stylistą wnętrz

Nawet najmniejszy szczegół kształtuje emocje i wpływa na samopoczucie osoby przebywającej w danym pomieszczeniu. Jednak czy podczas aranżowania wnętrza należy się skupić jedynie na efekcie wizualnym? Styliści przekonują, że do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji pomieszczenia warto wykorzystać bogactwo świata zapachów.

Spacer po łąkach porośniętych kwitnącą lawendą lub brzegiem nadmorskiej plaży, a może bukiet konwalii otrzymany od bliskiej osoby, czasem wystarczy jedynie poczuć piękną woń, aby przywołać wspomnienia i towarzyszące im emocje. Już w starożytności zdawano sobie sprawę z ogromnej mocy aromatów i wpływu, jaki wywierają na otoczenie. Wierzono, że zapachy odgrywają ogromną rolę w oczyszczaniu energetycznym miejsc oraz osób, a także w leczeniu, poprawianiu nastroju i postrzeganiu otoczenia. Dziś z tej wiedzy chętnie korzystają również projektanci i styliści wnętrz.

Zapach, oddziałując na nasze zmysły, może sprawić, że w jednym miejscu będziemy przebywać chętniej, a inne opuścilibyśmy natychmiast bez zastanowienia. Często jednak zapominamy, że ten niewidoczny szczegół prócz naszego samopoczucia wpływa również na odbiór i estetykę wnętrza, na przykład łazienki – podkreśla Małgorzata Andryszczyk, ekspert marki Velvet, projektantka w programie telewizyjnym Dekoratornia.

Właśnie dlatego Velvet proponuje nową linię zapachową papierów toaletowych. Seria ta nosi nazwę Atmosfera Natury i obejmuje Relaksującą Lawendę, Odświeżającą KonwalięOrzeźwiającą Morską Bryzę. Dzięki swojemu estetycznemu nadrukowi oraz zapachowi doskonale wpasowują się w aranżacje łazienek zainspirowane otaczającą nas przyrodą.

Jeśli chcemy stworzyć w łazience klimat lawendowych łąk, wywołujących nastrój odprężenia i relaksu, sama aranżacja nie wystarczy. To właśnie aromat tych roślin unoszący się w powietrzu wywoła oczekiwany efekt. Delikatna, a jednocześnie świeża woń tworzy atmosferę harmonii i spokoju, sprzyjającą odpoczynkowi.

Z kolei zapach konwalii będzie odpowiedni dla osób, które lubią przebywać w inspirujących i radosnych pomieszczeniach. Kwiatowa woń wzmacnia pomysłowość oraz budzi nastrój szczęścia. Łazienka o takim charakterze przypadnie do gustu każdemu, kto codziennie potrzebuje nowej dawki kreatywnych pomysłów.

Aromat morskiej bryzy kojarzy się natomiast ze świeżością i dynamiką fal. Jego neutralna woń, niepostrzeżenie oddziałująca na zmysły, stwarza w łazience energetyczny, wakacyjny klimat, budzący uczucie przyjemności i zadowolenia.
Wszystkie trzy propozycje z serii Atmosfera Natury to białe, subtelnie tłoczone papiery toaletowe ze starannie zaprojektowanym nadrukiem. Znajdujące się na nich wzory, których pomysł został zaczerpnięty z natury, to kompozycje kwiatów lawendy, konwalii lub morskich stworzeń, takich jak rozgwiazdy czy koniki morskie. Zarówno te desenie, jak i unoszący się wokół nich delikatny zapach sprawiają, że poza funkcją higieniczną linia Atmosfera Natury może pełnić również rolę dekoracyjną. Papiery z tej serii sprzedawane są po 8 rolek w paczce, a cena jednego opakowania wynosi 9,99 zł.

Kreowanie ciekawych wnętrz poprzez detal stało się także inspiracją dla konkursu fotograficznego marki Velvet: „Detal ma znaczenie”. Konkurs trwa od 1 lutego 2013 roku i jest skierowany do wszystkich miłośników ciekawych aranżacji łazienek.
Więcej informacji na stronie www.detalmaznaczenie.pl

***
źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane