stickyimage

Zamieszkaj w nowojorskim stylu, czyli jak aranżować lofty?

Lofty – zamieszkiwane niegdyś wyłącznie przez artystów – dziś dostępne dla wszystkich. Jak urządzić przestronne wnętrza mieszkań w nowojorskim stylu, by podkreślić ich swoiste piękno?

Lofty to klimat rodem z Manhattanu mieszkania powstające w budynkach poprzemysłowych, m.in. w dawnych fabrykach, spichlerzach czy magazynach. Cechy charakterystyczne dla tego tego typu projektów to przede wszystkim: doświetlone, duże przestrzenie (powierzchnie nawet powyżej 100 m2), wysokie sufity (do 4 m), duże okna (do 3,5 m), wyeksponowana oryginalna cegła  we wnętrzach. O atrakcyjności osiedla loftowego decyduje nie tylko design, o który dbają projektanci, ale także atmosfera – niemożliwa do wykreowania w miejscach tworzonych zupełnie od zera.

Współczesny design i postindustrialny klimat wnętrz, czyli jak aranżować tak duże przestrzenie z historycznym duchem?

Przestronne wnętrza powinny zostać urządzone w sposób minimalistyczny, niezaburzający poczucia przestrzeni, którą gwarantują lofty. Wysokie okna najlepiej zaprezentują się saute. Osobom wyjątkowo ceniącym prywatność komfort zapewnią proste rolety. Do postindustrialnego charakteru wnętrz pasują drewniane podłogi i surowe wykończenie ścian. Kolory, które wkomponują się do klimatu loftu, to biel, szarości, czerń. Zestawić można je z odcieniami cegły i czerwieni. Całości dopełnią: duże nowoczesne lampy oraz oryginalne dekoracje wykonane ze szkła, drewna czy stali. To, czego nie robi się w klasycznych wnętrzach, a wypada wręcz aranżując loft, to wyeksponowanie betonowych i ceglanych ścian, stropów czy instalacji. Z postindustrialnymi loftami idealnie komponują się nowoczesne meble sygnowane nazwiskami znanych projektantów. Designerskie elementy dopełnią całość wystroju i podkreślą wyjątkowy charakter loftów. Odpowiednim hasłem towarzyszącym aranżacji loftu powinno być: im mniej, tym lepiej. Przy urządzaniu tej niezwykłej przestrzeni zdecydowanie warto postawić nie na ilość, a na jakość wybieranych mebli i sprzętów.


***
Nowa Papiernia to pierwsze soft lofty we Wrocławiu, powstające w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego, u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego. Projekt realizowany jest w budynku poprzemysłowym – w fabryce papieru z 1889 roku – przez RED Real Estate Development. Pomimo współczesnego charakteru inwestycji, odznaczającego się nowoczesną linią architektoniczną, odnajdziemy tu elementy dekoracyjne charakterystyczne dla XIX-wiecznego modelu zabudowy. Detale o przeszło 100-letniej historii zostaną odrestaurowane i zachowane we wnętrzach Nowej Papierni. Autorem projektu jest Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.

Więcej informacji: www.nowapapiernia.pl oraz www.facebook.com/NowaPapiernia

źródło:informacje prasowe

Zamieszkaj w nowojorskim stylu, czyli jak aranżować lofty?

Tagi: , , ,

Jeden komentarz do Zamieszkaj w nowojorskim stylu, czyli jak aranżować lofty?

Skomentuj artykuł

Wymagane