stickyimage

Wszystko co potrzebne pod ręką – szafka nocna

Szafka nocna powinna stać blisko łóżka, żeby być na wyciągnięcie ręki. Jak właściwie wybrać ten sypialniany mebel radzą eksperci marki HM Helvetia Meble.

Lampka, książki, czasopisma, kilka kosmetyków lub leków, o których należy pamiętać przed snem lub też zaraz po przebudzeniu, to wszystko trzyma w szafce nocnej jej przeciętny użytkownik. Dlatego nie musi być duża. Powinna za to mieć oprócz przestrzeni otwartej na przykład szuflady lub zamykane drzwiczki, żeby z łatwością schować te rzeczy, które nie muszą oglądać światła dziennego. ”Dlatego w kolekcji Dolomiti nocna szafka ma zarówno półkę, jak i szafkę oraz szeroki blat, na którym z łatwością zmieści się nie tylko lampka ale i wazon z kwiatami, przy których miło się obudzić” – mówi Martina SomyszPodobne rozwiązanie zastosowaliśmy w kolekcji Pik oraz Pedro z tym, że szafkę zastąpiliśmy w tych kolekcjach szufladami.”

Co jeszcze? Ważna jest wysokość stolika nocnego: nie powinien być niższy niż krawędź łóżka, inaczej niewygodnie będzie z niego korzystać. W wyborze jego wysokości, można się też kierować materacem, zwłaszcza jeżeli jest wyjątkowo gruby. Stoliki z serii sypialnianych takich jak Merano czy Cuba z powodzeniem sięgają ponad jego linię.

Szafki nocne warto dobierać z tej samej kolekcji co łóżko – zaleca Somysz – możemy wtedy mieć pewność, że zostały zaprojektowane w odpowiednich, ergonomicznych proporcjach.”

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane