stickyimage

Sunreef Yachts zapowiada swoje nowości na targach jachtowych w Cannes 2012: 4 jachty na wystawie, 2 modele premierowe

Jak co roku, gdańska stocznia Sunreef Yachts zaprezentuje swoje nowości na prestiżowych targach jachtowych w Cannes, we wrześniu 2012.

Świętująca swoje dziesięciolecie stocznia zaprezentuje dwa modele premierowe: jacht motorowy 60 Sunreef Power EWHALA oraz super jacht żaglowy Sunreef 82 Double Deck HOUBARA. Poza tym, wystawione zostaną dobrze już znane jednostki: 70 Sunreef Power SKYLARK i Sunreef 70 Sailing ANINI (2011). Po raz pierwszy w historii swojej działalności Sunreef Yachts wystawi aż 4 jednostki jednocześnie.

60 Sunreef Power został stworzony dla klientów poszukujących tych samych zalet, za które ceniony jest znany już 70 Sunreef Power (przestrzeń, wysokie osiągi, wykończenie na miarę, niskie zużycie paliwa, zasięg oceaniczny, etc) przy nieco węższym pokładzie. Szerokość jachtu będzie wynosić jedynie 8,5 metra, co umożliwi mu dokowanie w zatłoczonych marinach na morzu Śródziemnym.to doskonała alternatywa dla tradycyjnego jachtu motorowego dzięki niższemu zużyciu paliwa, dużej i wygodnej przestrzeni życiowej, intymności dla właściciela i gości, wykończeniu wnętrz na miarę oraz stabilności. EWHALA zamówiona została przez klienta z Europy Zachodniej. Rozmieszczenie wnętrz wykonane jest w wersji semi-owner, co oznacza, że w przedniej części nadbudówki mieszczą się dwie kabiny dla gości. Lewy kadłub posiada dwie podwójne kabiny, podczas gdy w prawym mieści się jedna kabina z łożem małżeńskim, a druga z łóżkiem piętrowym dla załogi. Wszystkie kabiny posiadają prywatne łazienki oraz liczne schowki i pełnowymiarowe szafy. Główny pokład dzieli się na kuchnię i jadalnię, a na półpiętrze  mezzaninie  mieści  się  wewnętrzna sterówka i wygodna lounge. Pokład ten prowadzi do kabin ulokowanych na przedzie. Przestrzenny pokład słoneczny, flybridge, jest wspaniałym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu. Posiada zewnętrzną sterówkę, bar, stół jadalny z kanapami oraz potężne materace do opalania. Wystrój wnętrz, wykonany na miarę jak na wszystkich jachtach Sunreef, to łagodna mieszkanka egzotycznego, ciemnego drewna wenge i jasnego dębu uzupełniona szarą i białą tapicerką oraz elementami ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Sunreef 82 DD HOUBARA to drugi super jacht z serii Double Deck (po Sunreef 102 IPHARRA). Struktura Double Deck umożliwia umieszczenie wygodnej kabiny armatorskiej w części dziobowej jachtu oraz przestrzennego i jasnego salonu z wewnętrzną sterówką z widokiem na morze na śródokręciu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu wnętrz, model ten jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych super jachtów motorowych, które pochłaniają kolosalne ilości paliwa. Dlatego też, katamaran żaglowy z linii Double Deck może okazać się super jachtem nowej generacji łączącym najwyższy komfort z niskim zużyciem paliwa. Jest to możliwe dzięki jego dwukadłubowej strukturze o niskim zanurzeniu i możliwości żeglugi na żaglach przy utrzymaniu maksymalnej stabilności. Jacht HOUBARA jest przeznaczony dla 7 gości, którymi zajmować się będzie 2-3 członków załogi. Właściciel wraz z małżonką zajmują luksusowy suite na przedzie jachtu, a goście ulokowani zostali w kabinie VIP z łóżkiem typu queen i kabinie gościnnej twin /double z dodatkowym łóżkiem Pullman. Innowacyjnym elementem na pokładzie jest dodatkowe półpiętro – mezzanine mieszczące się w salonie, na głównym pokładzie i zawierające wypoczynkową lounge ze stolikiem koktajlowym i fotelami. Będzie tutaj również schowek na sprzęt do malowania, gdyż właściciele chętnie poświęcają swój czas temu hobby.  Dwupiętrowy suite właścicielski zajmuje przednią część jachtu ciesząc się tym samym wspaniałym, panoramicznym widokiem na morze. W jego skład wchodzi sypialnia, jacuzzi i toaletka na głównym pokładzie oraz garderoba i łazienka w kadłubach na dole. Luksusowe kabiny dla gości mieszczą się w lewym kadłubie, każda z nich posiada prywatną łazienkę z toaletą oraz przestrzenną garderobę. Wystrój wnętrz jest wykonany na miarę według życzenia właściciela. Jego koncepcja opiera się na jasnych i naturalnych kolorach oraz najlepszych materiałach wykończonych w stylu klasycznym.

SKYLARK zostanie zwodowany w sierpniu 2012. Jest to już ósma jednostka popularnego modelu jachtu motorowego, 70 Sunreef Power. Wnętrza jachtu zostały rozdysponowane według schematu armatorskiego z jedną, dużą kabiną armatorską na przedzie jachtu oraz czteroma podwójnymi kabinami w kadłubach: 1 x VIP, 2 x podwójna dla gości, 1 x podwójna dla załogi.

Wystrój wnętrz czerpie inspiracje od super jachtu Sunreef 114 CHE i jest swoistą mieszanką karmelowego drewna bambusowego, perłowoszarej tapicerki i turkusowych elementów dekoracyjnych, takich jak blaty stołów, poduszki czy panele w meblach i na ściankach. Całość tworzy bardzo przyjemną atmosferę do odpoczynku na wodzie.

Zwodowany w listopadzie 2011, luksusowy katamaran ANINI jest siódmą jednostką modelu Sunreef 70, zbudowaną w stoczni Sunreef Yachts dla klienta z USA. Rozmieszczenie wnętrz ANINI jest zaaranżowane w wersji armatorskiej z kabiną właścicielską i jedną kabiną dla gości w prawym kadłubie oraz dwoma kabinami dla gości (z czego jedna z łóżkiem piętrowym) i kabiną dla załogi w lewym pływaku. Na głównym pokładzie wewnątrz nadbudówki po prawej stronie mieści się salon/jadalnia wyposażony w dwa stoliki kawowe składane w jeden duży stół obiadowy, kanapy i fotele oraz 40-calowy telewizor i DVD. Kabina armatorska wyposażona jest w duże łoże małżeńskie, dwa stoliki nocne, rozkładaną kanapę mogącą służyć za łóżko dla dzieci właściciela, biurko, telewizor i DVD oraz liczne schowki i szafki. Dwie kabiny dla gości wyposażone są w podwójne łóżka, a jedna w łóżko piętrowe. Wystrój wnętrz jest nawiązaniem do super jachtu Sunreef 114 CHE. Właściciel zdecydował się na drewno bambusowe o tonacji karmelowej, które pokrywa wszystkie meble, framugi drzwi i okien oraz panele dekoracyjne na suficie. Kontrastują z tym turkusowe kanapy i fotele oraz panele dekoracyjne na ścianach i suficie.

Wszystkie jachty mogą być obejrzane na targach w Cannes (11-16 września 2012) w Vieux Port, Dok Pantiero, Strefa Multicoques, Stand MTC 105.


źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane