stickyimage

Srebrny medal dla produktów Goshico

Produkty GOSHICO zostały nagrodzone srebrnym medalem „Koreańskiej Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości Kobiet „KIWIE 2012” w Seulu. Organizatorem KIWIE jest Stowarzyszenie Kobiet Wynalazczyń.

Ideą wystawy jest prezentowanie nowoczesnych rozwiązań wychodzących spod ręki kobiet, lub przy ich współudziale. W tym roku na wystawę zgłoszonych zostało 170 projektów wynalazczych oraz wzorniczych z ponad 130 państw. Z Polski, oprócz GOSHICO, zgłoszonych zostało dziewięć projektów. Wczoraj odbyło się wręczenie przyznanych nagród w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.

,,Srebrny medal „Korea International Women’s Invention Exposition” to ogromne osiągnięcie dla naszej marki” – mówi Małgorzata Kotlonek, główna projektantka marki. ,,Nasze produkty powoli ale skutecznie podbiją świat. Ta nagroda to kolejny dowód na to, że polskie jest dobre, że i w Polsce można wykonywać rzeczy na światowym poziomie” – dodaje.

Wystawa KIWIE jest inspirującym i unikalnym w skali światowej przedsięwzięciem mającym na celu zgromadzenie i zademonstrowanie inicjatyw wynalazczych i wzorniczych kobiet z różnych państw. Patronat nad nią objęła m. in. Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO), Koreański Urząd Własności Intelektualnej (KIPO) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet Wynalazczyń i Przedsiębiorczyń (WWIEA).

Produkty GOSHICO cieszyły się niekłamanym zainteresowaniem wśród zwiedzających, którzy poza oryginalnym wzornictwem i ornamentacją zwracali uwagę na wysoką jakość wykonania poszczególnych torebek. Jak podkreślało wielu zwiedzających, zresztą nie tylko kobiet, nie sposób było przejść obojętnie obok stoiska Urzędu Patentowego RP, na którym prezentowane były wyroby GOSHICO – relacjonuje Marcin Gędłek, zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności Urzędu Patentowego RP.

GOSHICO zostało wybrane do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej przez Urząd Patentowy RP. Marka zastrzega wzory i dba o czystość oraz przejrzystość swoich projektów. Z Polski tylko trzy marki prezentowane były przez UPRP. iąta edycja „Korea International Women’s Invention Exposition” KIWIE 2012, odbyła się w dniach 3-6 maja 2012 r. w Seulu. Następna odbędzie się za rok w maju, również w Seulu.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane