stickyimage

Sezonowe trendy w wyszukiwarkach. Polacy aktywnie poszukują informacji o rowerach

Tylko w ciągu ostatnich czterech tygodni zanotowano aż 12 000 zapytań o tematykę rowerową, jak podaje lokalna wyszukiwarka panoramafirm.pl, która służy do łatwego odkrywania miejsc i rzeczy w okolicy. Zainteresowanie Polaków sportem rowerowym stale rośnie, w kraju jest już ponad 10 mln jednośladów.

Rower stał się niezbędnym sprzętem codziennego użytku, każdego dnia używa go ponad miliard ludzi. Coraz większą rolę odgrywa w komunikacji miejskiej, wykorzystywany jako standardowy środek transportu. Zyskał tzw. modową popularność na stałe wpisując się w uliczny krajobraz. Co spowodowało, że w tym roku Polacy aktywnie wyszukują informacji o rowerach w sieci?

Rower nie jest sprzętem niezawodnym. Kiedy przebywamy poza domem, w trasie i łapiemy „gumę” lub potrzebujemy szybko zapasowego sprzętu, z pomocą przychodzą nam wyszukiwarki lokalne, takie jak np. panoramafirm.pl.

To właśnie „naprawa rowerów” w serwisie była jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów. W gronie popularnych zapytań pojawiły się także „części rowerowe” oraz „sprzęt rowerowy”, dalej – sklepy i wypożyczalnie.

Tegoroczna, bardzo duża, liczba zapytań o rowery dowodzi jak obecnie popularny jest to sport. Dziś już prawie każdy ma jeden lub więcej rowerów. Często również korzystamy ze specjalnych wypożyczalni, dostępnych lokalnie praktycznie w każdym mieście. Popularność branży w panoramafirm.pl pokazuje, że wyszukiwarki są cennym źródłem informacji o najbliższej w okolicy wypożyczalni czy sprzęcie rowerowym. Branża jest w coraz lepszej kondycji, Polacy zaczęli aktywnie korzystać z rowerów, interesują się ich zakupem serwisem lub wypożyczeniem – mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu w Eniro Polska.

Branża rośnie także w związku z modą na zdrowy tryb życia. Coraz większą rolę odgrywa potrzeba zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowego wyglądu. Jazda na rowerze pozwala spalić więcej kalorii (600 kcal) niż np. siłownia. Aktywne spędzanie wolnego czasu to trend panujący od kilku lat. W tym roku jeden z najpopularniejszych pojazdów na świecie, jak pokazują dane panoramafirm.pl, zyskał najwięcej zwolenników w porównaniu do ubiegłych lat.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane