stickyimage

Sesja brzuszkowa – niepowtarzalny moment zatrzymany w kadrze

W fotografii ciążowej pewne jest jedynie to, że zdjęcia trzeba zrobić przed narodzinami dziecka. Poza tym granicę wyznaczają jedynie wyobraźnia fotografa oraz samopoczucie i odwaga przyszłej matki. Warto jednak trzymać się kilku zasad i dobrych praktyk, które pomogą w uzyskaniu oczekiwanego efektu.

W gruncie rzeczy, w przypadku fotografii ciążowej, w olbrzymiej większości wykonywanych zdjęć chodzi o… miłość. Przyszła mama bez pamięci kocha swe dziecko i jeśli decyduje się na sesję zdjęciową, to po to, aby uwiecznić na zdjęciach wyjątkowy czas oczekiwania na to pierwsze, niepowtarzalne spotkanie. Ważnym więc jest, aby nie udawać fotoreportera i nie próbować przekonać kobiety do reporterskich ujęć. Miłość nie oznacza jednak banału – jak zawsze liczy się pomysł na ujęcie oraz sposób jego realizacji.

Tym bardziej, że fotografia brzuszkowa staje się coraz bardziej popularna. Przyszłe mamy nie wstydzą się już pozować przed obiektywem i widzą, że fotografowie coraz lepiej potrafią pokazać to, na czym im zależy, choć sprostanie ich oczekiwaniom nie jest proste i wymaga odpowiedniego podejścia do tematu i specyficznych umiejętności technicznych. Trzeba wiedzieć, w jakich pozach i jakich ujęciach brzuszek wypada najkorzystniej; trzeba go odpowiednio oświetlić, umiejętnie wykorzystując światło sztuczne lub zastane. Zdjęcie powinno być zrobione w odpowiedniej scenografii i z pasującymi do niej akcesoriami. Słowem – sesja ciążowa musi być odpowiednio zorganizowana, a późniejsza edycja fotografii ma za zadanie jedynie doprowadzić zdjęcie do pożądanej formy.

Na szczęście tego wszystkiego można się nauczyć i to szybciej, niż przez lata doświadczeń. Prestiżowa Akademia Nikona oferuje teraz kursy fotografii ciążowej. W programie wszystko, co trzeba wiedzieć, aby najlepiej fotografować kobiety w ciąży – od schematów oświetleniowych, modyfikatorów światła, czy balansu bieli, po sposoby najpiękniejszego ułożenia ciała kobiety w widocznej ciąży i znajdywania właściwych sytuacji.

Wszystkich zainteresowanych tematyką fotografii ciążowej Akademia Nikona zaprasza na warsztaty, które poprowadzą Alina Płaczek i Grzegorz „Moment” Płaczek – doświadczeni fotografowie, dla których sesje brzuszkowe nie mają tajemnic.

 

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.akademianikona.pl, w zakładce Masterclass.

NIKON Corporation
NIKON działa od niemal 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2015 r. wyprodukowała już dziewięćdziesiąt pięć milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38 b firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl.

Tagi: , , , , , , , , , , ,