stickyimage

Robert Korzeniowski zaprasza na spacer z aplikacją mobilną Walk and More

Nowa aplikacja do spacerów i … nie tylko – Walk and More od USP Zdrowie, już dostępna na Android i iOS

Walk and More to unikalna, bezpłatna aplikacja mobilna o charakterze edukacyjnym stworzona przez USP Zdrowie. Osobisty asystent pieszych wędrówek, w odróżnieniu od podobnych produktów dostępnych na rynku, przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie spacerowały regularnie. Do testowania aplikacji zachęca wybitny polski chodziarz – Robert Korzeniowski.

Robert Korzeniowski zaprasza do testów

Ideę zmiany nawyków polskiego społeczeństwa w kwestii dbania o zdrowie i kulturę fizyczną popiera Robert Korzeniowski. Czterokrotny mistrz olimpijski i największy polski autorytet w chodzie sportowym zachęca do regularnych spacerów dla zdrowia, zapraszając Polaków do samodzielnego przetestowaniu aplikacji Walk and More i tym samym zadbania o systematyczny wysiłek poprawiający kondycję i samopoczucie.  – Chodzenie to coś więcej niż stawianie kroków. To prawdziwy marsz po zdrowie i niesamowita przygoda – podkreśla Korzeniowski. Zaproszenie Roberta Korzeniowskiego można obejrzeć na stronie www.walkandmore.pl.

Chodzenie i nie tylko

Walk and More to aplikacja wspierająca ruch i zdrowie, która wychodzi poza schemat liczenia kilometrów i spalonych kalorii. Przyjazny interfejs aplikacji oraz czyniące spacer ciekawszym propozycje tras po europejskich miastach mają pomóc użytkownikom we włączeniu chodzenia jako ważnej dla zdrowia czynności do ich codziennego życia. – Nasza aplikacja skierowana jest do osób, które do tej pory nie spacerowały regularnie i nie korzystają z dostępnych na rynku aplikacji wspierających uprawianie sportu – mówi Barbara Rogowska, Kierownik ds. Nowych Mediów w USP Zdrowie. – Dzięki Walk and More możemy zmienić w spacer niemal każdą codzienną aktywność, jak drogę do pracy czy spotkanie towarzyskie, i zapewnić sobie tym samym lepsze samopoczucie i kondycję – dodaje Barbara Rogowska.

Najważniejsze funkcje aplikacji

Walk and More mobilizuje do codziennych spacerów metodą wyznaczania celów i podcelów. Aplikacja umożliwia wybranie jednej z tras na kilku poziomach trudności. Dla uczynienia spaceru ciekawszym, ścieżki wizualizowane są realnymi odległościami ze znanych europejskich miast jak Paryż, Barcelona czy Ateny. Osiągnięcia są archiwizowane, dzięki czemu użytkownik może podejmować co raz trudniejsze wyzwania i monitorować swój poziom zaawansowania. Aplikacja lokalizuje położenie, mierzy dokładnie pokonany dystans i oblicza prędkość, z jaką użytkownik się przemieszcza. Dzięki synchronizacji z Facebookiem oraz rankingowi wewnątrz aplikacji, można publikować swoje wyniki i porównywać osiągnięcia ze znajomymi. Dodatkowo aplikacja zawiera ekran aktywności użytkownika, który codziennie informuje, czy dana osoba była aktywna czy też spędziła dzień w bezruchu. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w App Store i Google Play.

Stworzone dla Zdrowia
Stworzone dla Zdrowia to inicjatywa USP Zdrowie, której celem jest kształtowanie prozdrowotnych postaw w polskim społeczeństwie z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi. Poza Walk and More, do tej pory udostępniono m.in. USP TVplatformę edukacyjną dla farmaceutów i kierowników aptek oraz aplikację mobilną do autodiagnozy Zdrowe zatoki .Partnerem strategicznym programu i dostawcą technologii jest Connectmedica.

Więcej informacji na www.walkandmore.pl oraz www.facebook.com/stworzonedlazdrowia.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

2 komentarzy do Robert Korzeniowski zaprasza na spacer z aplikacją mobilną Walk and More

Skomentuj artykuł

Wymagane