stickyimage

Podwodne przygody w Australii z ofertami hoteli od Agoda.com

Agoda.com, wiodący serwis rezerwacji hoteli, część notowanej na Nasdaq Priceline Group (Nasdaq:PCLN) zaprezentował wyjątkowe oferty hoteli w Australii dla wielbicieli nurkowania poszukujących prawdziwej przygody.

Miasta Adelaide i Port Lincoln w południowej Australii znane są z występujących w pobliskich wodach dużych populacji rekina białego, inaczej zwanego ludojadem. Powstało tu wiele firm, które oferują możliwość zobaczenia rekina z bardzo, bardzo bliska. Jest to możliwe dzięki organizowanym przez nie wycieczkom, których punktem głównym jest nurkowanie w klatce w otoczeniu tych żarłocznych stworzeń.

Carcharodon carcharias uważany jest za jednego z najbardziej niebezpiecznych drapieżników na świecie. Znany ze swoich ogromnych rozmiarów (długość do 5m i waga ok. 800kg) i wyjątkowej żarłoczności, rekin ten jest bohaterem niezliczonej ilości filmów i książek. Nie lada odwagi musi zatem wymagać wskoczenie do wody w miejscu, gdzie aż roi się od tych śmiertelnie niebezpiecznych zwierząt. Dzisiejszy poziom zabezpieczeń pozwala jednak przeżyć to niepowtarzalne doświadczenie w sposób bezpieczny i dostępny dla każdego. W Adelaide i Port Lincoln znajdziemy najlepsze w Australii oferty nurkowania wśród rekinów.

W obu miastach działa wiele firm oferujących dwie wersje wycieczek: obserwowanie rekinów z łódki oraz nurkowanie w klatce. Mocna, metalowa klatka stanowi solidną barierę pomiędzy nurkiem a zbliżającym się rekinem, jednak zwierzęta rzadko mają ochotę atakować. Zwykle po zbliżeniu się do klatki odpływają zniechęcone perspektywą zjedzenia posiłku opakowanego w sporą ilość metalu. Znajdujący się w środku nurek ma za to niepowtarzalną okazję zrobienia zdjęć czy sfilmowania tego niesamowitego zwierzęcia z tak bliska.

Kwestia etyczności nurkowania z rekinami była w przeszłości przedmiotem zażartej dyskusji. Pytano na przykład, czy używanie przynęty do zwabienia rekinów nie spowoduje, że zwierzęta zaczną utożsamiać posiłek z obecnością człowieka. Michael Scholl, znany biolog morski, założyciel organizacji White Shark Trust for Research and Conservation broni jednak obecnych praktyk. Rekin biały jest gatunkiem wędrownym, zwierzęta nie będą więc mogły skojarzyć obecności człowieka z przynętą, skojarzenie takie bowiem powinno pojawić się tylko jako rezultat wielokrotnych spotkań. Naukowiec zauważył także, że rekiny postrzegają człowieka, łódkę i klatkę jako całość, zbyt dużą jak na posiłek. Do klatki przyciąga je raczej ciekawość niż nadzieja na ucztę. Wielu innych uczonych również popiera ideę nurkowania z rekinami, twierdząc że pomaga ona propagować wiedzę na temat tych zwierząt oraz stwarza okazje do cennych badań.

Rekiny białe obecne są w australijskich wodach przez cały rok, jednak ich liczba zwiększa się pomiędzy majem a październikiem, kiedy to w oceanie roi się od lwów morskich i fok, stanowiących łatwy łup dla żarłaczy. Jest to najlepszy okres na spróbowanie nurkowania pośród rekinów. Operatorzy wycieczek oferują kilka różnych pakietów, zarówno dla śmiałków gotowych zanurzyć się w oceanie wewnątrz klatki, jak i tych, którzy wolą poobserwować rekiny z pokładu łodzi. Sprawdź specjalne oferty na poniższe hotele i przygotuj się na wyjątkową podwodną przygodę!

Arkaba Hotel, Adelaide, 4*

35% zniżki! Oferta ważna do 7 stycznia 2014.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/arkaba_hotel.html

BreakFree Hotel Adelaide, 4*

25% zniżki Oferta ważna do  9 września 2013.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/breakfree_hotel_adelaide.html

BreakFree Directors Studios Hotel, Adelaide, 3*

20% zniżki! Oferta ważna do 20 września 2013.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/breakfree_directors_studios_hotel.html

Hotel Grand Chancellor Adelaide on Hindley, 4.5*

20% zniżki! Oferta ważna do 4 stycznia 2014.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/hotel_grand_chancellor_adelaide_on_hindley.html

Mansions on Pulteney, Adelaide, 3.5*

20% zniżki! Oferta ważna do 30 czerwca 2016.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/mansions_on_pulteney.html

Stamford Grand Adelaide, 5*

20% zniżki! Oferta ważna do 31 sierpnia 2013.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/adelaide/stamford_grand_adelaide.html

Port Lincoln Hotel, 4*

Oszczędność każdego dnia! Już od USD $173.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/port_lincoln/port_lincoln_hotel.html

Southern Blue Apartments, 4*

Oszczędność każdego dnia! Już od USD $153.

http://www.agoda.pl/pacific_ocean_and_australia/australia/port_lincoln/southern_blue_apartments.html

Wszystkie oferty hoteli w Australii na Agoda.com znajdziesz pod tym adresem.

źródło:materiały prasowe

Tagi:

Skomentuj artykuł

Wymagane