stickyimage

Olimpijczycy dobiegli do Londynu!

Andrzej Supron, Paweł Nastula, Robert Sycz, Tomasz Kucharski  i ponad tysiąc innych osób wzięło udział w Biegu Olimpijskim na dystansie Warszawa-Londyn, który  26 maja zakończył się na 13. Pikniku Olimpijskim. Bieg został zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski, firmę Samsung i fitness klub New Gym.

To były iście olimpijskie emocje! W sobotnie popołudnie w warszawskim parku Kępa Potocka polscy sportowcy zacięcie rywalizowali, by w jak najszybszym tempie pokonać ostatnie metry wyznaczonego dystansu 1640km, jakie dzielą Warszawę i Londyn. Na dziesięciu bieżniach mechanicznych finałowe metry pokonywali m.in.:

Marek Leśniewski (kolarstwo) – wicemistrz olimpijski, Seul (1988)

Robert Sycz (wioślarstwo) – mistrz olimpijski, Sydney (2000) i Ateny (2004)

Tomasz Kucharski (wioślarstwo) – mistrz olimpijski, Sydney (2000) i Ateny (2004)

Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz (łucznictwo) – brązowa medalistka, Atlanta (1996)

Jacek Wszoła (lekkoatletyka) – mistrz olimpijski, Montreal (1976), Moskwa (1980)

Łukasz Banak i Damian Janikowski (zapasy) – reprezentanci Polski w Londynie (2012)

To było fantastyczne przedsięwzięcie. Widać, że nadchodzące Igrzyska Olimpijskie rozbudzają coraz większe emocje. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia Igrzysk i wierzę, że radość ze sportowych sukcesów naszej ekipy w Londynie będzie ogromna” – powiedział Paweł Januszewski, komentujący bieg pod hasłem „Rozpędzamy” Polską Reprezentację Olimpijską do Londynu.

Przez ostatnie pięć dni, sportowcy i każdy, kto zgłosił chęć uczestnictwa w akcji mógł pokonywać odległość dzielącą Warszawę i Londyn na dziesięciu bieżniach mechanicznych, a pokonane metry były sumowane i zliczane przez specjalny system przygotowany przez firmę Cybex. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę biegową i numer startowy, którą specjalnie na tę okazję przygotowała firma SAMSUNG – oficjalny partner biegu z ogniem olimpijskim podczas Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie.

W ramach pikniku wszyscy odwiedzający mieli okazję aktywnie uczestniczyć w akcji „Kocham Polskę za”, której organizatorem jest Samsung. Na pięciu ogromnych sercach ustawionych w różnych częściach parku, każdy mógł napisać lub narysować za co kocha Polskę. Dodatkowo w strefie Samsunga można było wymienić stary i zużyty sprzęt na roślinkę na stoisku Planet First lub poznać możliwości tabletu Samsung Galaxy Note.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane