stickyimage

Ogrodowy plac zabaw

Ogrodowy plac zabaw

Dzieci potrzebują ruchu, aby spożytkować nadmiar energii tak charakterystycznej dla młodego wieku. Każdy przedszkolak powinien spędzać przynajmniej dwie godziny aktywnie na świeżym powietrzu. Zdarza się jednak, że przytłoczeni pracą i natłokiem obowiązków nie mamy czasu na wspólne wycieczki do pobliskiego parku, lasku czy też na plac zabaw. Nic jednak straconego – wystarczy, że w swoim ogrodzie urządzimy dla naszych maluchów kącik zabaw. Ogród to idealne miejsce dla dzieci – mogą się wyhasać, wybiegać, wspinać się po drzewach, przyglądać ptakom, owadom i roślinom, a rodzice zawsze mają je na oku.

Własna grządka

Aby nie martwić się o ogrodowe kwiaty, warzywa, czy owoce, warto przeznaczyć jedną, niewielką grządkę specjalnie dla naszego dziecka. Dzięki temu, że nasz maluch pozna trud i radość zbierania swoich własnych plonów, nie będzie deptać i niszczyć ogrodowej roślinności. To także świetna zabawa – razem z dzieckiem możemy wybrać w sklepie odpowiednie nasiona, sadzonki, o które dziecko będzie później uczyć się samodzielnie dbać – podlewać, wyrywać chwasty, obserwować jak rosną. To nie tylko świetna zabawa, ale i lekcja odpowiedzialności i przyrody dla naszego dziecka.

Zjeżdżalnia, a może basen?

Warto przeznaczyć część ogrodu na plac zabaw z prawdziwego znaczenia. Niezastąpione okażą się wszelkiego rodzaju huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, dziecięce domki oraz uwielbiane przez najmłodszych trampoliny z siatką. Dzieci z pewnością ucieszą się także z piaskownicy czy nadmuchiwanego basenu. Pamiętajmy, że ogrodowy plac zabaw powinien być osłonięty od wiatru, a także częściowo zacieniony – u małych dzieci łatwo o przegrzanie i oparzenia słoneczne podczas letnich upałów. Najlepiej, aby był widoczny z okiem naszego domu – dzięki temu będziemy mogli obserwować swoje pociechy i czuwać nad ich bezpieczeństwem, nie przerywając jednocześnie domowych czynności. Dobrym pomysłem może okazać także się zakup specjalnej nawierzchni amortyzującej ewentualne upadki. W ostateczności zwykła trawa także sprawdzi się jednak dość dobrze.

Zakupy w sklepie Nexterio

W sklepie internetowym Nexterio.pl znajdziemy produkty dostępne od ręki. Z ich pomocą zaaranżujemy wspaniały przydomowy ogródek, a także plac zabaw dla dzieci. Zabawki ogrodowe – www.nexterio.pl to między innymi domki dziecięce, huśtawki, krzesła, piaskownice, zjeżdżalnie. Warto zapoznaj się z pełnym asortymentem sklepu, gdyż oferuje towar najwyższej jakości w konkurencyjnych, niewygórowanych cenach.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane