stickyimage

Nowy super Jacht żaglowy, Sunreef 82 Double Deck, już na wodzie!

W ubiegłym tygodniu zwodowany został długo wyczekiwany, premierowy super jacht żaglowy, Sunreef 82 HOUBARA. W ciągu zaledwie 7 miesięcy stocznia zbudowała potężną, czteropokładową jednostkę o długości 24m i szerokości 11m ; jest to z pewnością ewenement na skalę światową. Na jednostce prowadzone są w chwili obecnej prace wykończeniowe, po czym jacht odpłynie na południe Francji, gdzie zostanie zaprezentowany na pokazie premierowym podczas prestiżowych targów jachtowych w Cannes we wrześniu 2012. HOUBARA jest niecierpliwie wyczekiwana przez potencjalnych klientów z całego świata, którzy przyjadą do Cannes, aby ją obejrzeć i uczestniczyć w próbach morskich po targach. Jacht będzie można obejrzeć w Vieux Port, Jetee Pantiero, Espace Multicoques, stand MTC 105.

Sunreef 82 HOUBARA to pierwszy super jacht z kompozytu wykonany przez stocznię Sunreef Yachts. W 2010 stocznia zwodowała już dwa super jachty z aluminium powyżej 100 stóp (30m), CHE i IPHARRA. IPHARRA była pierwszym super katamaranem na świecie o profilu Double Deck (wersja Classic). Tymczasem HOUBARA to pierwszy jacht z serii Double Deck w wersji MODERN. Modna i jednocześnie ponadczasowa linia kadłuba jachtu wynika z nieustannych poszukiwań nowych inspiracji i rozwiązań estetycznych przy użyciu najnowszych technologii designerskich.

Ten elegancki super jacht przeznaczony jest do użytku prywatnego dla 7 gości, którymi opiekować się będzie 2-3-osobowa załoga. Właściciel posiada 32m2 dwupiętrowy suite armatorski w części dziobowej , w którym umieszczone zostało jacuzzi otoczone żardinierą z orchidei. Koncept z linii Double Deck umożliwia umieszczenie wygodnej kabiny armatorskiej w części dziobowej jachtu oraz przestrzennego, jasnego salonu i wewnętrznej sterówki z widokiem na morze na śródokręciu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu wnętrz, typowym dla jachtów motorowych, model ten jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych super jachtów, które pochłaniają kolosalne ilości paliwa podczas żeglugi. Dlatego też, katamarany żaglowe z linii Double Deck mogą okazać się super jachtami nowej generacji łączącymi najwyższy komfort z niskim zużyciem paliwa przy zasięgu oceanicznym. Jest to możliwe dzięki ich dwukadłubowej strukturze o niskim zanurzeniu i możliwości żeglugi na żaglach przy utrzymaniu maksymalnej stabilności.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane