stickyimage

Minefy autorstwa Ewy Zwolińskiej

Przedstawiamy dziś coś unikatowego,  czego w polskiej modzie jeszcze nie było. Projekty z najnowszej kolekcji  projektantki Ewy Zwolińskiej – „MINEFY-OBRAZY DO NOSZENIA”.

Projektantka marki,  Ewa Zwolińska  jest magistrem wydziału Sztuk pięknych w Warszawie oraz stypendystką Accademia di Belle Arti w Carrarze we Włoszech. Od roku 2009  realizuje swój autorski projekt „Minefy-obrazy do noszenia”. Jej projekt polega na uchwyceniu elementów mimiki twarzy, utrwalenia ich za pomocą fotografii, obrazów i rysunków a potem przenoszenie ich  na materiały. Tak powstają unikalne obrazy (portety) do noszenia a człowiek jest  tylko miejscem prezentacji obrazu, modelem.

Projekt ten to pomysł na oryginalną i niepowtarzalną modę łącząca w sobie rysunek, malarstwo i projektowanie ubioru. Dzięki temu możemy wyrazić swoją niepowtarzalną osobowość!  Pokazać twarz, której nie nosi nikt inny i cieszyć się oryginalnością. Twarzowa kolekcja Ewy Zwolińskiej da nam możliwość skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kolekcji twarzowych wzorów.

Co jest takiego w twarzach, że tak intensywnie i nieodwołalnie przyciągają naszą uwagę? Może to, że są absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne? Tak, jak linie papilarne: nie ma drugiej takiej samej. Twarz wyraża naszą tożsamość, wyjątkowość, osobowość.  A Minefy?  Minefy to odciski twarzy, utkane z wizerunków prawdziwych osób i sennych grymasów, uchwycone w przelocie i odciśnięte w szlachetnym materiale. Ubrania ozdobione Minefami tworzą unikalną, ruchomą galerię sztuki. Możesz być częścią tej wystawy…

Projektantka o minefach:

Minefy zrodziły się z buntu. Zawsze wydawała mi się upiorną idea, by zamykać obrazy w martwej jak prosektorium przestrzeni, która ożywia się tylko czasami, podczas wernisaży. To sprzeczne z naturą sztuki, jaka jest mi bliska. Pomyślałam więc: Po co zapraszać gości do galerii, skoro galeria może być wszędzie? Cóż lepiej nadaje się do prezentacji obrazów niż człowiek, który będzie nosił  je na własnym ciele? Tak powstała idea ruchomej, wiecznie żywej i wciąż otwartej wystawy. A minefy zaczęły docierać dokładnie tam, gdzie ich odbiorcy. Teraz każdy może zostać kuratorem tej wystawy. Wystarczy, ze odwiedzi ….”

W proponowanych przez Ewę Zwolińską kolekcjach znajdują się  projekty ubrań ręcznie malowanych oraz linia koszulek ozdobionych nadrukami autorskich grafik. Ręcznie malowane Minefy to obrazy, które powstają bezpośrednio na materiale ubrań: bluzek, sukienek, lub tunik. Sam proces trwa kilka dni. Odzież jest w całości przygotowywana ręcznie: od projektu, przez wykrój, po szycie. Dzięki temu klienci mają gwarancję, że otrzymają wyrób w pełni oryginalny, niepowtarzalny i dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Druga z proponowanych linii, to kolekcja autorskich koszulek z Minefami z drukowanymi bezpośrednio na tkaninie przy użyciu ekologicznych farb wodnych, charakteryzujących się wysoką trwałością i intensywnością koloru. Projektantka samodzielnie tworzy i szyje swoje t-shirty. Kolekcje te mają krótkie serie, więc prawdopodobieństwo, że dwie osoby będą nosić ten sam wzór jest bardzo niewielkie.  Do wyrobu swojej odzieży Ewa Zwolińska używa tylko materiału produkowanego w Europie. Jest to najwyższej jakości bawełna, bawełna  ekologiczna , len oraz jedwab.

Projekty można obejrzeć i kupić na :
www.sklep.minefy.pl
www.zwolinska.pl
Zapraszam do nowo otwartego sklepu on line: www.sklep.minefy.pl

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane