stickyimage

Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce! – 21 czerwca

CZYM JEST JOGA? Joga liczy ponad 5 000 lat i rozwinęła się na terenie Indii. Na początku XX wieku joga została na nowo odkryta dla całej społeczności ludzkiej i od tego czasu przeżywa olbrzymi rozkwit. Podstawowa praktyka obejmuje ćwiczenie pozycji jogi – asan i sposobu oddychania – pranayamy. Joga oznacza stan wewnętrznej równowagi i dobrostanu psycho-fizycznego.

Obecnie joga jest znana we wszystkich częściach świata i praktykowana przez setki milinów osób każdego dnia na całym świecie. Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności przekracza wszelkie bariery: płci, koloru skóry, światopoglądu i religii, pochodzenia społecznego czy wieku. Okazała się być niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi, takie jak stres, otyłość, czy depresja. Pomaga zarówno w codziennym życiu, jak i w sytuacjach kryzysowych (np. jest potężnym wsparciem dla osób po traumatycznych przeżyciach czy walczących z nałogami).

Joga nie jest teorią – dla milionów osób na całym świecie sprawdza się, jako codzienna praktyka i tylko w ten sposób można doświadczyć niespotykanych gdzie indziej korzyści, które przynosi joga.

Tagi: , ,