stickyimage

Międzynarodowy Dzień Jogi już w najbliższą niedzielę. Nie może Cię tam zabraknąć!

Rekord Guinnessa w ćwiczeniu jogi już o 8:30, prezentacje różnych stylów i szkół jogi, panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek, wyjątkowe koncerty i pokazy tańca indyjskiego to tylko niektóre atrakcje Międzynarodowego Dnia Jogi obchodzonego na całym świecie, w tym także w Polsce – 21 czerwca 2015 r.

Główne obchody tego dnia odbywają się w Warszawie na Polu Mokotowskim (na tyłach BN) – podczas całodniowego pikniku w godzinach 8:00 – 21:00. Do obchodów włączyły się aktywnie szkoły jogi w całej Polsce m.in. w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Nałęczowie, Opolu, Kluczborku, Giżycku i Radomiu. Szczegółowy wykaz szkół na http://www.dzienjogi.pl/cala-polska-swietuje-miedzynarodowy-dzien-jogi/.

Dzień rozpoczynamy o 8:30 rano specjalną sekwencją asan (pozycji jogi), która ćwiczona równolegle na całym świecie połączy się w 24-godzinną sesję jogi dookoła świata. To podczas tej sesji będzie miało miejsce ustanowienie rekordu Guinnessa. Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, od wielu lat ćwiczące jogę. Zapraszamy gorąco do rejestracji i wspólnego ćwiczenia na: http://www.dzienjogi.pl/rejestracja/.


Nie może Cię tam zabraknąć o 8:30.

Przez cały dzień zapraszamy na zajęcia jogi dla każdego: zupełnie początkujących, dzieci, seniorów, kobiet w ciąży czy pracujących długo za biurkiem. Będą też zajęcia pozwalające poznać praktykę jogi wg różnych stylów: Ashtanga, Iyengar, Art of Living Yoga, Bikram, Kundalini itp., by znaleźć odpowiednią dla siebie metodę.

Szczegółowy grafik zajęć znajduje się na stronie: http://www.dzienjogi.pl/dzien-jogi-w-polsce-program-wydarzen/. Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanych nauczycieli ze szkół jogi m.in.: AHR Joga na Foksal, Art of Living Yoga, Astanga Yoga Studio, Bikram Joga, Jogart, JogaRytm, Joga Studio Saska Kępa, Joga Sztuka Życia, Jogiczni, Stowarzyszenie Jogi Kundalini, Pracownia Jogi Yogamudra i Yoga Republic.

Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi będzie występ światowej sławy jazzowego pianisty – Artura Dutkiewicza z koncertem „Muzyka Czterech Kultur” inspirowanym melodiami z różnych stron świata: Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Europy i Afryki.

SPOTKANIA Z EKSPERTAMI I PANELE DYSKUSYJNE
Program został podzielony na 3 bloki tematyczne – Poznaj jogę, Joga dla zdrowego życia i Joga – jak zacząć, a w nich warsztaty z ekspertami, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, nowości wydawnicze. Wśród ekspertów Renata Mazurowska – trener umiejętności osobistych i społecznych, autorka książek m.in: „Blisko. Nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach” oraz „Alfabetu miłości”, Katarzyna Błażejewska, autorka książki „Koktajle dla zdrowia i urody”, Katarzyna Droga redaktor naczelna magazynu SENS, dziennikarka, pisarka, autorka książki „Pokolenia wiek deszczu. wiek słońca”. Jak również Agnieszka Fabianowicz i Paulina Dudek Mamatuli.pl, które poprowadzą warsztaty dla przyszłych i obecnych rodziców, a – Daniele Gargano – psychoterapeuta, www.mypsiche.com poprowadzi konsultacje – Ojcostwo i wychowanie dzieci.

Panele dyskusyjne poświęcone tematom Joga w życiu kobiety, Joga w życiu mężczyzny. Małgorzata Pieczyńska – Ambasadorka MDJ, 
Przemek Nadolny – nauczyciel jogi,
 Eliza Kupidurska – dietetyk i Ilona Pawluk – psycholog poprowadzą panel Joga Twój zdrowy styl życia.

PREMIERY WYDAWNICZE – Nowości
Na Międzynarodowym Dniu Jogi będzie mieć swoją premierę najnowszy tytuł wydawnictwa A-ti „Gotuj z ajurwedą dla zdrowia” – książka kucharska z poradami prozdrowotnymi napisana przez cenionego lekarza ajurwedyjskiego i jego żonę Usha i Vasant Lad. Będzie też dostępna nowa edycja popularnej „Joga i ajurweda. Samouzdrawianie i samourzeczywistnienie” – David Frawley.

MUZYKA – KONCERTY – TANIEC
Zapraszamy na wyjątkowe, pełne inspiracji  spotkania na scenie głównej:

12:45 oraz 18:15 pokaz tańca indyjskiego w wykonaniu Snehy Bharadwaj
13:30 zespół Mohini zabierze nas w podróż po stylach tańców indyjskich od klasycznego Kathak aż po bollywood dance
16:10 koncert No Stress Band – positive intentions, zgodnie z mottem zespołu „Uśmiech może zmienić nasze życie”
19:45 Artur Dutkiewicz Solo Piano – „Muzyka Czterech Kultur” utwory inspirowane melodiami z różnych stron świata

STREFA KULINARNA
Nie zabraknie akcentów kulinarnych, prawdziwa gratka dla miłośników smacznej i zdrowej kuchni. W strefie kulinarnej będzie można spróbować wielu przepysznych dań i przekąsek kuchni indyjskiej oraz wegetariańskiej, słodkości, naturalnych lodów, świetnej kawy i chai – indyjskiej herbaty. Zapraszamy też na dwa wyjątkowe pokazy kulinarne:

13:15 „Surowa odNOWA, czyli szybkie, zdrowe i surowe słodycze” – pokaz gotowania z Karoliną i Maćkiem Szaciłło
17:30 „Bezglutenowa kuchnia wegańska” – pokaz gotowania Atelier Smaku Joli Słomy & Mirka Trymbulaka

STREFA DLA DZIECI
Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, przez cały dzień zapraszamy maluchy do Strefy Dziecięcej na zajęcia z animatorami, zabawy i gry planszowe CzuCzu przygotowane przez miesięcznik SENS i na zajęcia jogi dla dzieci o godz. 11:30 i 12:00 (ćwiczymy boso, w wygodnym stroju).

Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ayurvedyjską, czy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty i kosmetyki. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.

Program: http://www.dzienjogi.pl/dzien-jogi-w-polsce-program-wydarzen/
Facebook: https://www.facebook.com/DzienJogi – polub nas!
https://www.facebook.com/events/1609824822591001/

Flashmob:

A jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się również na newsletter.

Do zobaczenia 21 czerwca – Tak więc nie może Cię tam zabraknąć!

O Międzynarodowym Dniu Jogi:
Decyzją ONZ 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Na całym świecie, w tym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów.

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL).

Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę – youtu.be/sY6tyamVf7Q

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,