stickyimage

Latarka czołowa Mactronic dla aktywnych

Zaczęłasię wiosna – najlepsza pora roku dla wszystkich tych, którzy uwielbiają się ruszać i aktywnie spędzać czas. Ale jako że zmrok wciąż jeszcze zapada stosunkowo wcześnie, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w nowoczesną latarkę czołową. Takie produkty dostępne są w ofercie polskiej firmy Mactronic – świetnymi propozycjami dla aktywnych są np. lekka latarka HLS-K4-DIFFUSE oraz potężna lampa dla najbardziej wymagających – HLS-X-1-UNITY.

Latarka czołowa jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w „arsenale” współczesnego biegacza czy turysty (a tak naprawdę każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas). Zapewnia ona wygodne oświetlenie przestrzeni przed nami, a dzięki temu, że nie trzeba jej trzymać w dłoniach, w żaden sposób nie ogranicza naszej swobody. To idealne urządzenie na nocne spacery, wędrówki czy wszelkie wypady w zaciemnione okolice – np. udostępnione do zwiedzania jaskinie, kopalnie itp.

Dla użytkowników, którzy potrzebują takiego urządzenia okazjonalnie, świetną propozycją będzie latarka MacTronic HLS-K4-DIFFUSE. To niewielkie i niezwykle lekkie źródło światła (waży zaledwie 72 g), które można zamontować na dołączonej do zestawu wąskiej przepasce czołowej. Dzięki temu, że latarka trzyma się na niej pewnie i stabilnie, można z nią wygodnie i komfortowo biegać, skakać czy wędrować. Niewielkie gabaryty sprawiają też, że latarkę można mieć zawsze przy sobie – w torbie, plecaku czy kieszeni.

Urządzenie zapewnia dodatkowo możliwość precyzyjnego dopasowania siły i typu światła do potrzeb. Do dyspozycji są trzy podstawowe tryby świecenia – moc maksymalna (dioda Luxeon Rebel Led, 80 lumenów), średnia (dwie diody Nichia LED, 20 lumenów), a także dioda czerwona Nichia LED o mocy 10 lumenów). Co więcej, możemy w każdej chwili rozproszyć lub skupić światło (za pomocą wbudowanego kolimatora lub przesłony z dyfuzorem), w zależności od tego, który wariant jest w danej sytuacji pożądany. Latarka DIFFUSE jest oczywiście wodoodporna. Zasilanie zapewnia jedna bateria AA (dołączona do zestawu), wystarczająca na maksymalnie 10 godzin pracy. Jej cena to 120zł.

Osoby, które poszukują naprawdę potężnej lampy czołowej, powinny z kolei zainteresować się modelem – , wyposażonym w diodę Luxeon Rebel 120 LED, zapewniającą światło o maksymalnej mocy 200 lumenów i zasięgu 140 m. Użytkownik może w niej precyzyjnie dopasować nachylenie głowicy, a także tryb świecenia – do wyboru są cztery: natężenie maksymalne, średnie, niskie lub SOS (do ich zmiany służy pięciopozycyjny włącznik obrotowy). Przydatną funkcją jest również zmiana fokusa, czyli stopnia skupienia światła.

W urządzeniu zastosowano układ elektroniczny, automatycznie zmniejszający moc światła, gdy baterie osiągną pewien stopień rozładowania – dzięki temu latarka pracuje dłużej, a na dodatek unikamy sytuacji, w której urządzenie niespodziewanie wyłącza się, bo baterie się „nagle” wyczerpały. Latarka jest oczywiście wodoodporna. Zasilanie zapewniają cztery baterie AAA (również dołączone do zestawu), które wystarczają maksymalnie na 70 godzin pracy. Baterie umieszczone są w oddzielnym zasobniku, który można zamontować np. na tyle kasku lub schować w kieszeni kurtki. Cenę latarki ustalono na 220zł.


źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane