stickyimage

Kształtne i jędrne pośladki – przygotowania do lata czas zacząć!

Do lata zostały już tylko kilka miesięcy, więc czas najwyższy zacząć pracować nad naszym ciałem, a w szczególności pośladkami. Regularna gimnastyka, ćwiczenia ujędrniające pośladki pozwolą ci z radością wskoczyć w zmysłowe bikini i pognać na plażę:)

Zgrabne, lekko uniesione, jędrne i gładkie pośladki zawsze przyciągają wzrok. Wiadomo, że najładniejsze są, gdy jesteśmy nastolatkami, a to, czy mimo upływu lat zachowamy ich piękny wygląd, zależy w dużej mierze od nas samych.
A zatem powinnyśmy unikać tego, co szkodzi naszym pośladkom a więc: wysokokaloryczna dieta, pełna tłustych dań i słodkich przekąsek oraz siedzący tryb życia. Ciężka dieta powoduje odkładanie się grubej warstwy tkanki tłuszczowej. Brak ruchu natomiast sprzyja wiotczeniu mięśni i zaburzeniom krążenia krwi. Dlatego skóra na pośladkach staje się gorzej dotleniona i odżywiona, co nie służy jej wyglądowi. Równie niekorzystne dla wyglądu pupy jest nieuniknione stałe ocieranie się o nią ubrania. Z tego powodu naskórek  z czasem staje się grubszy, szorstki, pokryty „gęsia skórką”, a niekiedy drobnymi, czerwonymi krostkami, których trudno się pozbyć.

Dlatego jeśli chcemy zadbać o pośladki, powinnyśmy połączyć domową pielęgnację z zabiegami kosmetycznymi, właściwą dietą i ćwiczeniami. Choć nie ma szybkiego sposobu na osiągnięcie wymarzonej sylwetki to dzięki systematyczności i pracy osiągniemy wymarzone efekty. Jeśli w zimie zaniedbałaś sprawę i zamiast ćwiczeń wybrałaś  oglądanie telewizji i opychanie się niezdrowym jedzenie, jeszcze nic straconego- robiąc od dziś ćwiczenia ujędrniające pośladki imasz szansę w lecie z dumą przechadzać się w bikini.Ćwiczenia na mięśnie pupy nie zajmą wiele czasu, a efekty zauważysz już po miesiącu.

Łącząc trening z ciężarami z odpowiednią dietą czy choćby zdrowymi nawykami żywieniowymi można wyrzeźbić odpowiednie mięśnie, tworząc godne pozazdroszczenia uda i pośladki. W tym miejscu należałoby podkreślić, że same ćwiczenia siłowe nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. W reżim treningowy należy włączyć trening aerobowy w wymiarze 3-5 x tygodniowo po 25-40 minut (dobór długości i intensywności zależy od wytrenowania danej osoby, poziomu tkanki tłuszczowej i osiąganych rezultatów redukcji). Dzięki odpowiednio wybranym ćwiczeniom, „płaskiej pupie” możemy nadać okrąglejsze kształty, lub np. ujędrnić i utwardzić tylną część ud.

Zapisanie się na siłownię powinno zmobilizować cię do regularnych ćwiczeń. Profesjonalni trenerzy i sprzęt sportowy pomogą osiągnąć upragniony cel. Na siłowni wybieraj urządzenia przeznaczone dla dolnych partii ciała. Wykorzystaj stepper, rób wymachy nóg z obciążeniem, odwodząc je do tyłu. Na początku zapytaj o poradę trenera lub kogoś doświadczonego, aby wiedzieć dokładnie jak korzystać ze sprzętu.

Regularne ćwiczenia  w domu pozwolą nam uformować  ładne pośladki.  Gimnastykujmy się przynajmniej dwa razy w tygodniu, nie krócej niż 45 minut. Najlepsze efekty osiągniemy, wykonując każde ćwiczenie w trzech seriach, po 25 powtórzeń (po każdej serii odpoczywajmy przez minutę). Jeśli taki program na początku okaże się zbyt trudny, zacznijmy od mniejszej liczby powtórzeń. Wykonajmy np. każde ćwiczenie 20 razy, w 2 seriach. Efekty zauważymy już po kilku miesiącach.

Oto przykład ćwiczeń, które pomogą twoim pośladkom i udom nadać wymarzony kształt:

  • podnoszenie pośladków: Kładziemy się na plecach. Lekko rozsuwamy nogi i uginamy je w kolanach, ręce wyciągamy wzdłuż tułowia. Unosimy wyprostowaną prawą nogę, odrywając biodra od podłogi. Wytrzymujemy kilka sekund. Potem zmieniamy nogę.
  • skakanie na skakance: Stajemy prosto. Przeskakujemy przez linkę najpierw na wyprostowanych nogach, potem na zmianę jedną i drugą nogą. Wykonujemy ćwiczenie przez 5 do 10 minut.
  • unoszenie nóg: Klękamy na podłodze i mocno opieramy się na łokciach. Napinamy pośladki i wysoko unosimy wyprostowaną prawą nogę. Liczymy do pięciu i wracamy do pozycji wyjściowej. Następnie unosimy lewą nogę.
  • wykroki, przysiady
  • odwodzenia nóg w różnych wariantach
  • Odciąganie bioder: Kładziemy się na podłodze na plecach. Rozsuwamy nogi na szerokość ramion i uginamy je w kolanach, ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Mocno napinając pośladki, uno-simy biodra tak, by znalazły się w jednej linii z tułowiem. Liczymy do pięciu i wracamy do pozycji wyjściowej.

Uprawianie sportów ma  korzystny wpływ na wygląd pośladków

Na wygląd pupy świetnie wpływa także jazda na rowerze, marsze, biegi, pływanie (żabką, kraulem), taniec, bo pomagają spalić tkankę tłuszczową. Trenować pośladki możesz również podczas wykonywania codziennych czynności, np. gdy wchodzisz po schodach (naciskaj mocno nogami na stopnie, tak aby poczuć napinanie się mięśni pośladków), siedzisz przy biurku, czekasz na autobus (na przemian napinaj i rozluźniaj mięśnie pośladków).

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej skonsultuj się z lekarzem i zbadaj swój stan zdrowia –  uzyskaj pozwolenie na prowadzenie danej aktywności (w szczególności jeśli masz wysoki poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, wady postawy, nadciśnienie, problemy ze wzrokiem, problemy np. z kręgosłupem). Jeśli dłuższy czas nie prowadziłeś żadnej aktywności fizycznej – najlepiej będzie rozpocząć treningi od marszy (trwających 1-2 h, wysiłek powtarzamy 3-4 x tygodniowo).

 

teksty: redakcja

Tagi: , , ,