stickyimage

Kolacja przygotowana przez Electrolux z okazji Gali Otwarcia 65. Festiwalu Filmowego w Cannes

Podczas kolacji z okazji Gali Otwarcia 65. Festiwalu Filmowego w Cannes, Electrolux zaoferował gościom ucztę na najwyższym światowym poziomie. Wytrawne dania przygotowali szefowie kuchni, zdobywcy gwiazdek Michelin, Bruno Oger i Rasmus Kofoed.

Oger i Kofoed przygotowali menu w oparciu o francuski styl art de vivre w połączeniu ze skandynawską pomysłowością. Wszystkie dania powstały w pawilonie Agora wyposażonym w profesjonalne urządzenia Electrolux. Wśród znamienitych gości Gali były m.in. Tilda Swinton i członkini Jury, Diane Kruger.

Festiwal Filmowy w Cannes jest wydarzeniem o światowej renomie. W tym roku festiwal odbędzie się po raz 65. W związku z tą rocznicą chcieliśmy przygotować Galę Otwarcia, która odzwierciedliłaby talent i innowacyjność, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Od ponad 90 lat współpracujemy z najlepszymi szefami kuchni, zdobywcami prestiżowych gwiazdek Michelin. Wspieramy ich na co dzień, w ich pracy i twórczych odkryciach. Do Cannes przyjeżdża wiele gwiazd ze świata kina i mody. Czujemy się zaszczyceni tym, że możemy połączyć nasze branże i przygotować dla gości wyjątkowe doznania kulinarne.” – mówi Frederique Pirenne, PR Director Europe, Electrolux.

Agora

Kolacja podczas Gali Otwarcia odbyła się w pawilonie Electrolux Agora, usytuowanym niedaleko Pałacu Festiwalowego. Bruno Oger i Rasmus Kofoed, dwaj szefowie kuchni o różnych korzeniach, stworzyli niecodzienne, kreatywne menu, w którym nowoczesne i innowacyjne pomysły połączyli z klasyką.

Bruno Oger jest właścicielem restauracji Villa Archangel w Cannes, która otrzymała dwie gwiazdki. Oger przygotował przystawki (amuse-bouche) oraz danie główne, w którym wyraźnie zilustrował francuską tradycję łączenia składników. Rasmus Kofoed, zdobywca złotego medalu w konkursie Bocuse d’Or, przygotował drugą przystawkę oraz deser. W swoich daniach Rasmus Kofoed wykorzystał typowe produkty ze Skandynawii.

Do przygotowania dań na Galę zużyto: 20 kg przegrzebków, 12 kg trufli, 21 kg smardzów jadalnych, 45 kg plastrów wędzonego łososia natartych 4 kg białej czekolady i 70 l świeżej śmietany. 100 kelnerów dbało o to, aby obsługa gości przebiegała bezproblemowo.

Menu na Galę Otwierającą:

Przystawka – Amuse Bouche

 • Mus z jadalnych smardzów z winem i kremem z trufli (Royale de morilles au vin jaune, crème double à la truffe/ Mousse of morilles mushrooms with wine and truffle cream)

Przystawka – Starter

 • Wędzony łosoś i przegrzebki z chrzanem, ogórkiem i ziołami (Dos de Saumon et Coquille Saint-Jacques au raifort à la Printanière/ Smoked salmon and scallop with horseradish cream, cucumber, herbs and flowers

Danie główne – Main course

 • Golonka cielęca (z bydła hodowanego w rejonie Limousin we Francji) gotowana przez 24 h, kromki chleba z foie gras (pasztetem z gęsich wątróbek) z tłuczonymi ziemniakami i truflami (Jarret de Veau du Limousin cuisiné 24 heures, foie gras de canard poêlé,rattes écrasées à la truffe / Limousin veal knuckle cooked 24hours, pan fried slice of foie gras and mashed potatoes with truffle)

Deser – Dessert

 • Zmrożone kostki z korzeniem lukrecji podawane z czerwonymi owocami (Cube de Glace à la Réglisse et Fruits Rouges/ Iced Cube of Liquorice with Red Fruits
 • Ciasteczka – Petits Fours
 • Czekoladki (Bonbon Chocolat des Anges/ Chocolate bonbon)
 • Magdalenki z miodem lawendowym ( Madeleine au Miel de lavande/ Madeleine with lavender honey)

Napoje – Drinks

 • Grand Cru Nespresso
 • Kawa Nespresso Grand Cru
 • Champagne Piper Rosé Sauvage
 • Aile D’Argent 2008 AOC Bordeaux blanc
 • Château D’Armailhac 2005 Grand Cru Classé du Médoc AOC Pauillac

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane